Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Světová premiéra od značky SEAT

SEAT představí na MWC další vozidlo pro městskou mobilitu

02.11.2019

/      SEAT vystaví na kongresu MWC nové vozidlo, vyvinuté jako platforma pro mobilitu

/      Po elektrické koloběžce "eXS powered by SEGWAY" činí SEAT další významný krok k městské mikromobilitě

/      Studie "5G Connected Car" pro autonomní jízdu založenou na spolupráci je plodem kooperace se společností Telefónica a projektem 5G Barcelona

/      XMOBA a Metropolis:Lab budou prezentovat své návrhy pro sdílení jízd a individualizovanou autobusovou dopravu ("Bus on Demand")

/      Setkávání s mladými talentovanými odborníky a startupovým "ekosystémem" v rámci platformy 4YFN pro navazování obchodních vztahů

 

Praha, 11/02/2019 - SEAT se již pátým rokem v řadě zúčastní kongresu MWC (Mobile World Congress), přední globální akce se zaměřením na mobilní technologie a konektivitu.  SEAT dokončuje přípravy světové premiéry vozidla, které zásadním způsobem přispěje k realizaci strategie značky v oblasti městské mikromobility.

 

Předseda představenstva společnosti SEAT, Luca de Meo, odhalí koncepční vůz, vyvinutý jako platforma pro mobilitu, během tiskové konference, která se uskuteční v pondělí 25. února.

 

Společnost SEAT již učinila v této oblasti první kroky. V listopadu 2018 uvedla na trh elektrickou koloběžku SEAT eXS powered by Segway, která bude významnou součástí expozice značky SEAT na kongresu.

 

Luca de Meo říká, že "se mobilita mění a s tím se mění i naše role výrobce a poskytovatele mobility. Musíme být schopni řídit a nabízet nové platformy pro mobilitu, které budou hrát klíčovou roli ve velkoměstech budoucnosti. SEAT se intenzivně podílí na několika projektech tohoto druhu a MWC je ideálním místem pro jejich prezentaci světu".

 

"5G Connected Car" je na cestě

V rámci projektu 5G Barcelona, jehož účelem je propagace Barcelony jako jednoho z referenčních evropských center pro technologii 5G, zahájí SEAT a Telefónica zkušební provoz síťově propojeného automobilu "5G Connected Car". Tato iniciativa umožní komunikaci mezi vozidlem, okolní infrastrukturou a dalšími automobily. Jedná se o první krok směrem k autonomní jízdě založené na spolupráci.

 

XMOBA a Metropolis:Lab ve svém živlu

Na kongresu MWC budou přítomny také týmy XMOBA a Metropolis:Lab, dvou nezávislých společností skupiny SEAT Group, které vyvíjejí chytrá řešení pro zlepšování městské mobility.

 

SEAT bude ve své expozici podrobně informovat o vývoji projektu "Bus on Demand", jehož cílem je zvýšit efektivitu veřejné hromadné dopravy pomocí služby, která se přizpůsobuje požadavkům uživatelů. Dalším prezentovaným projektem je iniciativa pro sdílení jízd. Ta dává dohromady uživatele, kteří pravidelně dojíždějí do zaměstnání, a umožňuje jim cestovat společně. Obě řešení vstoupí v roce 2019 do druhé fáze realizace a budou dostupná v Barceloně.

 

Hledání talentovaných odborníků s největšími inovacemi na setkáních 4YFN

SEAT se znovu zúčastní mezinárodních technologických setkání 4YFN (4 Years From Now) pro podnikatele a startupy. Společnost na nich bude navazovat kontakty s návštěvníky kongresu, kteří patří mezi talentované odborníky v oblastech inovací a průlomových řešení. SEAT bude na setkáních organizovat různé aktivity. Jejich cílem je šířit povědomí o aktuálních projektech společnosti SEAT a souvisejících výzvách a získávat talentované odborníky pro vývoj a realizaci příslušných řešení.

 

Projekt Start4big, první mezioborová, otevřená digitální iniciativa, podporovaná společnostmi Aigües de Barcelona, Caixabank, Naturgy, SEAT a Telefónica, hledá etablované mezinárodní startupy pro vývoj revolučních pilotních programů, zaměřených na zlepšování zkušeností zákazníků. Zástupci iniciativy Start4big budou podnikatele seznamovat s výzvami, jimiž se iniciativa zabývá, a přesvědčovat je, aby se zapojili do následujících vln inovací.

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 80 % svých vozidel a působí ve více než 80 zemích na všech pěti kontinentech. V roce 2018 prodal SEAT 517 600 vozidel, což je nejvyšší počet v 68leté historii značky.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. SEAT již vybavuje své modely nejmodernější technikou z oblasti konektivity a v současnosti uskutečňuje proces kompletní digitalizace, zaměřený na podporu mobility budoucnosti.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com