Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Historie značky

Den, kdy byl zachráněn papamobil

03.14.2019

- Požár v závodě SEAT v Barceloně ohrozil sbírku historických vozidel značky

- Rychlý zásah zaměstnanců společnosti SEAT a hasičů zabránil poškození vozidel

- Sbírka zahrnuje klenoty, jako je papamobil, předposlední vyrobený vůz 600 nebo první oficiální soutěžní vůz, s nímž jezdil Carlos Sainz

 

Jen několik dnů před návštěvou papeže Jana Pavla II. v Barceloně a Madridu v roce 1982 se Vatikán telefonicky obrátil na společnost SEAT. Vozidlo, které papež používal během svých oficiálních návštěv, neprojelo bránami na stadionech Camp Nou a Santiago Bernabéu, místech konání hlavních papežových vystoupení. Během několika dnů proto musel být vyroben nový model. Inženýři společnosti SEAT tuto výzvu přijali a během rekordní doby přizpůsobili vůz Panda. Vytvořili tak opravdový papamobil, který Jan Pavel II. používal při své návštěvě Španělska.

 

Toto dnes již historické vozidlo, uchovávané v budově A122 výrobního závodu Zona Franca společně s ostatními automobily historické sbírky značky SEAT, se téměř stalo obětí požáru, který v tomto areálu vypukl 11. února. Celá sbírka však byla naštěstí zachráněna díky rychlému, odhodlanému zásahu zaměstnanců společnosti SEAT, barcelonského hasičského sboru a dalších pomocníků.

 

"Požár se rozhořel v sousední budově. Byli jsme upozorněni poplašným zařízením a začali jsme plameny hasit požárními hadicemi. Boje s požárem se pak brzy ujali pracovníci bezpečnostního a záchranného sboru SEAT a členové barcelonského hasičského sboru," řekl Isidre López. "Podle mého názoru to jsou hrdinové. Všechny týmy odvedly skvělou práci," dodal.

 

A podle jakých kritérií byly přemisťovány automobily ze sbírky do bezpečí? "Nejprve jsme odvezli vozidla u vchodu do budovy, aby měli hasiči po svém příjezdu dostatek prostoru pro práci. Pak jsme přepravili větší závodní vozy a okamžitě jsme dostali ven také papamobil, který byl hned vedle ložiska požáru. Protože nemá střechu, dokázala ho vytlačit do bezpečí jen jedna osoba," vzpomíná López.

 

Celkem bylo zachráněno 317 vozidel z historické sbírky, od papamobilu a prvního soutěžního vozu, který řídil Carlos Sainz, až po předposlední sériově vyrobený vůz 600 nebo elektrické Toledo z olympijských her v Barceloně v roce 1992. V budově A122 se nacházejí historické poklady značky i Španělska. Nyní vešla do historie další kapitola se šťastným koncem.

……………………….

______________________________________________

 

Náhledové fotografie a celé znění v příloze. 

Foto v tiskové kvalitě na:

http://seat-mediacenter.com

 

Video naleznete na:  https://youtu.be/Ps9ihP4wyUY

 

Přejeme pěkný den, zdraví

 

Filip Stoulil 

Koordinátor marketingu a prodeje 

PR Komunikace 

SEAT/CUPRA

Porsche Česká republika s.r.o.  

Tel.: +420 739 546 542 

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

a

 

Zorka Mašková 

Key Account Manager

AC&C Public Relations, s.r.o.

U Ladronky 2331/7, Praha 6 - Břevnov

M: +420 736 751 151 | 

E: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Tento e-mail Vám byl zaslán na základě toho, že se nacházíte v databázi novinářů a dalších povolaných osob společnosti Porsche Česká republika s.r.o., divize SEAT. V této databázi se nachází pouze Vaše osobní údaje, které jsou volně dostupné z veřejných zdrojů, případně údaje, které jste sám(sama) poskytl(a) společnosti Porsche Česká republika s.r.o., divize SEAT. Společnost Porsche Česká republika, divize SEAT vede databázi jako správce osobních údajů za účelem informování novinářů a dalších povolaných osob o tiskových zprávách a jiných relevantních informacích. Nepřejete-li si dostávat od společnosti jakékoliv informace či pouze informace na toto téma, kontaktuje prosím společnost prostřednictvím [+420 736 751 151, mailto: dpo(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz a press@seat.cz].

Bližší informace o tom, jak společnost Porsche Česká republika, divize SEAT zpracovává osobní údaje a jaká jsou práva subjektů údajů, jsou dostupné zde [http://www.porsche.co.cz/osobni-udaje].