Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

ETCC SLOVAKIARING

SEAT A PETR FULÍN PŘEDVEDLI NA SLOVAKIARINGU SKVĚLÉ VÝKONY

04.25.2016

SPORTOVNÍ KOMISAŘ PŘIPRAVIL PETRA FULÍNA O BODY

 

  • Druhé místo v kvalifikaci navzdory největšímu hmotnostnímu handicapu
  • Petr Fulín vybojoval stíhací jízdou ve druhém závodě čtvrté místo
  • SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín zamíří za 6 týdnů na NürburgringPraha, 19/04/2016 - Petr Fulín, dvojnásobný šampion v evropském poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup) a dvojnásobný vítěz Zlatého volantu, předvedl se svým závodním vozem SEAT Leon Cup Racer skvělé výkony i ve druhém podniku letošní sezony ETCC 2016 na okruhu Slovakiaring nedaleko Bratislavy. 

"Petr Fulín prokázal se svým vozem SEAT Leon Cup Racer i na Slovakiaringu, že patří mezi absolutní špičku ve startovním poli," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "Svými úctyhodnými výkony si získal srdce všech diváků."

Stíhací jízda v druhém závodě, přinesla dvojnásobnému šampionovi čtvrté místo. "Pocit po závodě byl neuvěřitelný. Užil jsem si to a mám snad větší radost než po závodech ve Francii," komentuje dojem z druhého podniku sezony Fulín. Ten díky dvěma bodům z kvalifikace a pěti bodům za čtvrté místo ve druhém klání ztrácí pouze bod na první pozici průběžného pořadí po dvou podnicích letošní sezony Mistrovství Evropy cestovních vozů.

Další závody se jedou až za šest týdnů na okruhu Nürburgring Nordschleife. Před tímto podnikem se pro letošní sezonu nový Fulínův závodní vůz SEAT Leon Cup Racer konečně dostane do dílen týmu Křenek Motorsport.

Průběžné pořadí ETCC 2016 po druhém podniku sezony:

1. Peter Rikli (SUI) Honda Civic 30 bodů
2. PETR FULÍN (CZE) SEAT Leon Cup Racer 29 b.
3. Kris Richard (SUI) Honda Civic 24 b.
4. Norbert Nagy (HUN) SEAT Leon Cup Racer 19 b.
5. Mladen Lalušić (SRB) SEAT Leon Cup Racer 17 b.
6. René Münnich (GER) Honda Civic 11 b.
7. Fábio Mota (POR) SEAT Leon Cup Racer 11 b.
8. Christjohannes Schreiber (SUI) SEAT Leon Cup Racer 8 b.
9. Alexandr Artemyev (KAZ) SEAT Leon Cup Racer 6 b.
10. Igor Stefanovski (MKD) SEAT Leon Cup Racer 4 b.
11. Wolfgang Kriegl (AUT) SEAT Leon Cup Racer 4 b.
12. Pierre Humbert (FRA) SEAT Leon Cup Racer 3 b.

Informace a komentáře Petra Fulína naleznete také na facebookovém a twittrovém účtu značky SEAT:
https://www.facebook.com/SeatCr
https://twitter.com/SEATcz

a na speciálních stránkách věnujících se pouze závodům, kde naleznete tiskové zprávy, videa, fotky atd.:
http://seat-sport.cz/


SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2016
SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup), pokračují v úspěšné spolupráci navázané v roce 2015. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti se umístil v ETCC 2015 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. První závod ETCC 2016 se jede začátkem dubna na francouzském okruhu Paula Ricarda v Les Castellet, poté budou následovat závody na Slovensku (Slovakiaring), v Německu (Severní smyčka Nürburgringu), Španělsku (Vila Real), Francii (Magny-Cours) a Itálii (Imola).


SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 prodal SEAT na celém světě 400 000 vozidel, což je nejvyšší počet od roku 2007.

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku a Toledo vzniká v České republice.

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.