Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

SEAT VICEMISTR SVĚTA

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ PRO ČESKÉHO IMPORTÉRA VOZŮ SEAT

04.19.2016
  • Stříbrné ocenění mezi dovozci na celém světě pro Českou republiku
  • Historicky nejlepší obchodní výsledky na českém trhu i v celosvětovém měřítku
  • Hlavní novinkou roku 2016: SEAT Ateca, první SUV značkyPraha, 18/03/2016 - Český importér vozů SEAT získal za své vynikající obchodní výsledky a rozvíjení prodejní sítě stříbrné ocenění v konkurenci 79 dovozců španělského výrobce automobilů. SEAT překonal v roce 2015 svůj historicky nejlepší obchodní výsledek na českém trhu z roku 2014 a slavil úspěchy i v dalších oblastech."Blahopřeji všem svým kolegům z divize SEAT za jejich nasazení a péči o značku. Taktéž gratuluji celé dealerské síti SEAT za rekordní výsledky a práci, kterou odvádějí pro naše zákazníky a jejich maximální spokojenost," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT.

SEAT překonal v roce 2015 svůj historicky nejlepší obchodní výsledek na českém trhu z roku 2014. Počet registrací nových vozů SEAT meziročně vzrostl o 9,7 % na 6759 vozů. SEAT tím potvrdil své postavení v TOP 10 mezi všemi značkami na českém trhu. SEAT v uplynulém roce také pokračoval v podpoře české atletiky a slavil úspěchy v motoristickém sportu ziskem druhého místa v celkovém pořadí ETCC s vozem SEAT Leon Cup Racer, za jehož volant usedal Petr Fulín. SEAT také úspěšně rozšiřuje svou prodejní a servisní síť v České republice. V roce 2015 byla v duchu nového konceptu korporátní identity otevřena nová dealerství Carpoint Praha a Autocentrum BARTH Pardubice.

Značce SEAT se daří celosvětově a loni poprvé od roku 2008 vykázala kladný hospodářský výsledek. Nárůst prodeje třetím rokem v řadě přinesl překonání hranice 400 000 prodaných vozů za rok. Společnost uzavřela rok 2015 s hospodářským výsledkem po zdanění ve výši 6 milionů EUR v porovnání se ztrátou 66 milionů EUR v roce 2014. SEAT dosáhl příjmů z prodeje 8,3 miliardy EUR, což je o 11 % více než v předchozím roce. Je to historicky nejlepší výsledek společnosti.

SEAT očekává, že jeho růst bude pokračovat i v roce 2016. Hlavní novinkou letošního roku je model Ateca, první SUV značky, které bylo nedávno představeno na Ženevském autosalonu. Nový model vznikl kompletně v Technickém centru SEAT a jeho prodej bude zahájen v létě. Ateca s vnější délkou 4,36 metru nabízí nejlepší využití prostoru ve svém segmentu s objemem zavazadlového prostoru 510 litrů, resp. 485 litrů ve verzích s pohonem všech kol. SEAT Ateca bude k dispozici se zážehovými a vznětovými motory o výkonu 115 k až 190 k, ve verzích s pohonem předních nebo všech kol a s mechanickou převodovkou nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG. Český importér vozů SEAT kromě toho plánuje pro rok 2016 otevření dvou nových dealerství SEAT dle nových standardů CI.