Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Vozy Leon TGI a Mii CNG budou obhajovat vítězství značky SEAT z předchozích dvou ročníků

SEAT se vrací na start na New Energies Rallye Český Krumlov v plné síle

05.20.2016

SEAT se vrací na start na New Energies Rallye Český Krumlov v plné síle

/      Do Českého Krumlova míří 10 posádek s vozy Leon TGI, Leon TGI ST a Mii CNG

/      Českokrumlovská New Energies Rallye je nově součástí světového poháru FIA

/      Rallye bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 26. května za přítomnosti Jeana Todta

Praha, 20/05/2016 - SEAT se po triumfech v letech 2014 a 2015 vrací na start New Energies Rallye Český Krumlov, jejíž pátý ročník se koná ve dnech 26. až 28. května 2016. Posádka Jan Sedlák/Jiří Máca v barvách značky SEAT bude opět soutěžit a chtít navázat na svá vítězství z předchozích dvou ročníků a v soutěži pravidelnosti jim bude konkurovat dalších devět posádek z řad prodejců, importéra Porsche Česká republika a novinářů s vozy SEAT Mii 1.0 CNG, Leon 1.4 TGI a Leon ST 1.4 TGI, poháněnými motorem na stlačený zemní plyn (CNG).

"SEAT letos přijíždí do Českého Krumlova na New Energies Rallye jako favorit, který bude díky triumfům posádky Jan Sedlák/Jiří Máca obhajovat vítězství v předchozích dvou ročnících," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "Každá soutěž je však jedinečná a výsledky minulých let se do ní nezapočítávají. Letošní rallye bude o to napínavější, že se pojede podle nových pravidel. Všichni účastníci i diváci se tedy mají na co těšit!"

5. New Energies Rallye Český Krumlov 2016 bude poprvé součástí světového poháru FIA Alternative Energies Cup. Prestižní mezinárodní seriál soutěží pro vozy s alternativními pohony zahrnuje osm podniků. V letošním roce se kromě závodů do vrchu a na okruzích uskuteční také pět "eco-rallye" v souladu s předpisy FIA, a to ve Španělsku, Itálii, San Marinu, Řecku a České republice.

S tím souvisí změna pravidel českokrumlovské soutěže. Setinovou rallye nahradí v letošním ročníku klasická soutěž pravidelnosti s několika testy regularity, v nichž nerozhoduje o vítězi rychlost, ale co nejpřesnější dodržování předem stanoveného rychlostního průměru. Soutěž se pojede na veřejných komunikacích v běžném provozu. 

Stejně jako v uplynulých letech bude samotné soutěži předcházet čtvrteční hvězdicová jízda, tentokrát z Tábora, rakouského Freistadtu a Českého Krumlova. V pátek v 7:30 odstartují účastníci z náměstí Svornosti v historickém centru Českého Krumlova, kde se o den dřív uskuteční slavnostní zahájení soutěže za přítomnosti prezidenta FIA Jeana Todta. Pro elektromobily je připravena o několik kilometrů kratší trasa (280 km), než je trasa pro vozy s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG), resp. další alternativní paliva, nebo s hybridním pohonem, která měří 373 km.

Vozidla, která se účastní soutěže New Energies Rallye Český Krumlov, jsou rozdělena do tří kategorií podle druhu alternativního pohonu na solární a/nebo elektricky poháněná vozidla sériové výroby (kategorie III), vozidla s hybridním pohonem včetně verzí s možností vnějšího nabíjení (kategorie VII) a ostatní vozidla s alternativním pohonem (CNG, LPG, etanol).

SEAT je historicky úzce spjatý se světem motoristického sportu a zároveň vynakládá mimořádné úsilí v oblasti ochrany životního prostředí, což ilustruje například jedna z největších solárních elektráren v automobilovém průmyslu, která je instalována na střechách španělského výrobního závodu Martorell. V produktové paletě značky SEAT nalézají uplatnění velmi úsporné a zároveň výkonné motory TSI a TDI, jejichž alternativou jsou pohony na stlačený zemní plyn CNG v modelech SEAT Mii 1.0 CNG a Leon TGI.

SEAT Mii 1.0 CNG lze objednávat s třídveřovou nebo pětidveřovou karoserií v obou výbavových liniích Style a Sport za ceny již od 268 900 Kč. S průměrnou spotřebou 2,9 kg CNG na 100 kilometrů činí provozní náklady na palivo při aktuální průměrné ceně CNG v České republice 25,21 Kč/kg (zdroj: www.cngplus.cz, k 5. 5. 2016) pouhých 73 haléřů na kilometr. Výkonové parametry litrového tříválce (50 kW/68 k, 90 N.m) přitom poskytují malému Mii dostatečnou jízdní dynamiku i mimo město, což dokládají hodnoty zrychlení
z 0 na 100 km/h za 16,3 sekundy a nejvyšší rychlosti 164 km/h.

Model SEAT Leon 1.4 TGI mají zákazníci na výběr ve dvou karosářských variantách jako kompaktní pětidveřový hatchback nebo rodinné kombi Leon ST. Přeplňovaný čtyřválec lze kombinovat výhradně s šestistupňovou mechanickou převodovkou, která přenáší na přední kola nejvyšší výkon 81 kW (110 k) a maximální točivý moment 200 N.m. Výsledkem jsou temperamentní jízdní výkony, které ilustruje zrychlení z 0 na 100 km/h za 10,9 s (Leon ST: 11,0 s) a nejvyšší rychlost 194 km/h. Leon na zemní plyn přitom vystačí s pouhými 3,5 kg CNG/100 km (Leon ST: 3,8 kg/100 km), což odpovídá emisím CO2 jen 94 g/km (Leon ST:
96 g/km). Provozní náklady na palivo tak činí jen 88 haléřů na kilometr (Leon ST: 96 haléřů na kilometr). Leon 1.4 TGI Style je nabízen za cenu již od 484 900 Kč, Leon ST 1.4 TGI s výbavou Reference přijde na 477 900 Kč.

Veškeré aktuální informace o 5. New Energies Rallye Český Krumlov 2016 a jejím průběhu naleznete na internetové stránce www.rallye-newenergies.cz.

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2016

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup), pokračují v úspěšné spolupráci navázané v roce 2015. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti se umístil v ETCC 2015 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. První závod ETCC 2016 se jel začátkem dubna na francouzském okruhu Paula Ricarda v Les Castellet, další na Slovensku (Slovakiaring), poté budou následovat závody v Německu (Severní smyčka Nürburgringu), Španělsku (Vila Real), Francii (Magny-Cours) a Itálii (Imola).

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 prodal SEAT na celém světě 400 000 vozidel, což je nejvyšší počet od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku a Toledo vzniká v České republice.

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.