Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Návštěva ve společnosti SEAT

Jako „Karlík v továrně na vozy SEAT“

06.22.2016

Jako "Karlík v továrně na vozy SEAT"

/      Chlapec z Velké Británie, který je věrným fanouškem značky SEAT, si splnil svůj sen návštěvou sídla společnosti v Martorellu

/      Sedmiletý kluk udělal svými znalostmi o každém modelu velký dojem na designéry, inženýry a další zaměstnance

 

Praha, 22/06/2016 - "Jako Karlík v továrně na vozy SEAT". Těmito slovy popsala Jasperova matka zážitky svého sedmiletého syna během návštěvy snů v sídle společnosti SEAT v Martorellu, kde mohl na vlastní oči sledovat, jak jsou vozy, které ho tak fascinují, navrhovány a vyráběny.

Jasper si s velkým zájmem prohlíží katalogy každého modelu od okamžiku, kdy se dozvěděl, že jejich rodinným vozem je SEAT. A navzdory svému dětskému věku vyhledává veškeré dostupné informace o prvcích výbavy, výkonech a technice všech modelů SEAT. Vzhledem k Jasperově vášni se jeho matka Karen Cowanová rozhodla, že osloví značku SEAT a domluví návštěvu showroomu SEAT nedaleko jejich bydliště v Anglii.

K jejímu velkému překvapení jí však zavolali, aby je pozvali do sídla společnosti SEAT v Martorellu, nedaleko Barcelony. "Nemohli jsme tomu uvěřit!" říká Karen s neskrývaným dojetím. Rodina Cowanova se tedy vypravila na výlet do Barcelony a výrobní závod v Martorellu se stal pro Jaspera "kouzelnou truhlou plnou překvapení".

U hlavního vchodu do designérského centra čeká na chlapce a jeho rodinu tým designérů. Jasper k nim přichází, aby se s nimi pozdravil, a ptá se: "Vy jste ti lidé, kteří vytvořili modely Alhambra a Leon?" Tony Gallardo, jeden z designérů, vysvětluje v designérském centru proces vzniku automobilu. Jasper se zastavuje před hliněným modelem vozidla ve skutečné velikosti: "Proč je to vyrobeno z tohoto materiálu?" ptá se překvapeně, zatímco rukama přejíždí po povrchu modelu. "Díky tomu vidíme skutečné rozměry a můžeme dělat potřebné úpravy," říká Tony.

V karosárně, která je na druhé straně vedle technického centra, Jasper s úžasem sleduje, jak více než 2000 robotů montuje řadu vozidel. "Jaspere, podívej se, jak se ten robot otáčí!" volá Karen. "Páni, to je neuvěřitelné!" říká Jasper "s očima navrch hlavy" při pohledu na veškerou techniku kolem něj. "Jsem příjemně překvapen úrovní otázek, které nám klade," říká Javier Rivera, který je zodpovědný za karosárnu.

"Díky tomu věřím, že se svět stává přívětivějším místem a vzdělanějším a vlídnějším místem pro lidi s viditelnými i neviditelnými potížemi," říká Karen. Jasper, který září, jako by právě vyšel z bran zábavného parku, nebo ze slavné továrny na čokoládu ve filmu režiséra Tima Burtona, jak to vyjádřila jeho matka, rychle říká: "Na tento den po celý život, nikdy nezapomenu."

 

Video ke stažení zde: https://youtu.be/HjNBJNrl1Og

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2016

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup), pokračují v úspěšné spolupráci navázané v roce 2015. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti se umístil v ETCC 2015 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. První závod ETCC 2016 se jel začátkem dubna na francouzském okruhu Paula Ricarda v Les Castellet, další na Slovensku (Slovakiaring) a v Německu (Severní smyčka Nürburgringu), poté budou následovat závody ve Španělsku (Vila Real), Francii (Magny-Cours) a Itálii (Imola).

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku a Toledo vzniká v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.