Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Vynikající výsledky pro první SUV značky SEAT

SEAT Ateca získal pět hvězdiček v testech Euro NCAP

06.23.2016

SEAT Ateca získal pět hvězdiček v testech Euro NCAP

/   Ateca nabízí výjimečnou úroveň pasivní bezpečnosti pro dospělé cestující i děti

/   Systém nouzového brzdění a rozpoznávání chodců Front Assist prokázal vysokou efektivitu

/   Ocenění bylo uděleno krátce před uvedením modelu Ateca do prodeje

 

Praha, 23/06/2016 - SEAT Ateca obdržel nejvyšší hodnocení v testech Euro NCAP. První SUV v historii španělské značky prokázalo vysokou úroveň bezpečnosti a získalo pět hvězdiček. Model Ateca dostal vynikající známky ve všech kategoriích testů Euro NCAP, se zvláštním důrazem na bezpečnost dospělých cestujících a dětí, jakož i v oblastech ochrany chodců a asistenčních systémů.

 

Ocenění od nezávislé organizace Euro NCAP přichází krátce před uvedením modelu Ateca na trh. Ateca je první novinkou v produktové ofenzivě, kterou značka SEAT připravila pro následujících 18 měsíců a jež zahrnuje celkem čtyři modely, včetně jednoho modelu kategorie crossover SUV. Jeho představení je plánováno na rok 2017. Nejvyšší dosažitelné hodnocení bylo navíc modelu Ateca uděleno v roce, v němž organizace Euro NCAP zvýšila počet testů, které musí vozidla absolvovat, a také zpřísnila hodnocení v jednotlivých testech. Při hodnocení úrovně ochrany cestujících se například používají nové druhy a velikosti zkušebních figurín. Kromě toho byl rovněž zvýšen počet a náročnost testovacích metod.

 

SEAT Ateca vděčí za úspěch v programu Euro NCAP vyspělým bezpečnostním systémům v sériové výbavě, jejichž vysoká účinnost byla prokázána v přísných testech. Nový model, který byl kompletně navržen a vyvinut v Barceloně, je vybaven systémem Front Assist pro brzdění v nouzových situacích ve městě nebo na dálnici. Jeho součástí je také funkce pro ochranu chodců, kterou Euro NCAP testuje od roku 2016. Nezávislý program testů bezpečnosti hodnotí také asistenční systém pro jízdu v jízdním pruhu, nabízený pro modelovou řadu SEAT Ateca.

 

Nové SUV značky SEAT, které se stane třetím pilířem značky vedle modelů Ibiza a Leon, je sériově vybaveno sedmi airbagy, včetně kolenního airbagu řidiče, a bezpečnostními pásy s předpínači a omezovači síly na sedadlech vpředu i vzadu. Předpínače velmi účinně brání nežádoucímu pohybu těl sedících osob všech velikostí, protože v okamžiku nárazu pevně přitáhnou bezpečnostní pás k trupu a pánvi. Tím je zaručena vyšší úroveň ochrany dospělých cestujících i dětí.

 

Model Ateca, s nímž SEAT vstupuje do jednoho z nejrychleji rostoucích segmentů trhu, je vybaven také dalšími výjimečnými bezpečnostními systémy, včetně úchytů Isofix a Top Tether na vnějších sedadlech vzadu, asistenta dálkových světlometů, asistentů pro sledování slepého úhlu a upozorňování na vozidla přijíždějící ze stran při couvání, prostorového kamerového systému s rozsahem snímání 360°, asistenta pro rozpoznávání únavy řidiče, omezovače rychlosti a vizuálního upozorňování na nepřipnuté bezpečnostní pásy na zadních sedadlech.

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2016

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup), pokračují v úspěšné spolupráci navázané v roce 2015. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti se umístil v ETCC 2015 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. První závod ETCC 2016 se jel začátkem dubna na francouzském okruhu Paula Ricarda v Les Castellet, další na Slovensku (Slovakiaring) a v Německu (Severní smyčka Nürburgringu), poté budou následovat závody ve Španělsku (Vila Real), Francii (Magny-Cours) a Itálii (Imola).

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.