Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Plastika z písku o hmotnosti 26 tun

Nový SEAT Ateca přináší plážovou atmosféru na letiště v Barceloně

08.03.2016

Nový SEAT Ateca přináší plážovou atmosféru na letiště v Barceloně

/      Cestující na letišti v Barceloně vítá replika modelu Ateca z písku

/      Za tímto uměleckým dílem stojí písečný sochař Sergi Ramírez

/      Písečná replika modelu Ateca bude vystavena v terminálu 1 do konce října

Praha, 03/08/2016 - Nový SEAT Ateca bude během letošního léta dominantou letiště Barcelona El Prat. Umělec Sergi Ramírez, který se specializuje na písečné plastiky, vytvořil repliku modelu Ateca z 26 tun písku. První SUV v historii značky patří mezi nejinovativnější vozy ve svém segmentu a těší se velkému zájmu zákazníků. V terminálu 1 barcelonského letiště může umělecké dílo obdivovat přibližně 100 000 cestujících denně.

Vedle písečné repliky bude v expozici s názvem "Created in Barcelona" (Stvořeno v Barceloně) vystaven skutečný model Ateca. Instalace, jejíž součástí je také audiovizuální prezentace včetně promítání videa dokumentujícího průběh vzniku uměleckého díla, bude přístupná do konce října.

Globální marketingová ředitelka společnosti SEAT Susanne Franzová uvedla, že "cílem této instalace je ukázat barcelonské umění a design na pomíjivé plastice". A dodala, že "Barcelona má jedno z 10 nejfrekventovanějších letišť v Evropě a je ideálním místem pro vystavení modelu SEAT Ateca. Kromě toho také zdůrazňuje spojení značky s městem Barcelona".

Sergi Ramírez vytváří písečné plastiky již 30 let. Za svá umělecká díla obdržel několik ocenění, včetně první ceny ve 3. a 4. ročníku soutěže Certamen na ostrově Gran Canaria, druhého místa na mezinárodním festivalu písečné plastiky v čínském městě Čou-šan a třetího místa na festivalu Tranum Strand v Dánsku.

Odkaz na video zde: https://youtu.be/Qe92z45DBzk 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2016

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup), pokračují v úspěšné spolupráci navázané v roce 2015. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti se umístil v ETCC 2015 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. První závod ETCC 2016 se jel začátkem dubna na francouzském okruhu Paula Ricarda v Les Castellet, další na Slovensku (Slovakiaring), v Německu (Severní smyčka Nürburgringu), Portugalsku (Vila Real) a ve Francii (Magny-Cours). O letošním mistru ETCC se rozhodne ve dnech 30. září až 2. října 2016 na italském okruhu Imola.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.