Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Odpočítávání začíná

SEAT na Pařížském autosalonu překvapí inovativním konceptem své expozice

09.26.2016

SEAT na Pařížském autosalonu překvapí inovativním konceptem své expozice

/   Inspirace konceptem "Stvořen v Barceloně": Dvě odlišné zóny umožní návštěvníkům živý kontakt se značkou SEAT a nabídnou jim zážitky ve formátu 4D

/   SEAT odhalí v Paříži model Ateca X-Perience

 

Praha, 26/09/2016 - SEAT zahájil odpočítávání do začátku Pařížského autosalonu, jehož brány budou pro veřejnost otevřeny od 1. do 16. října. Bezprostředně před tím, během tiskových dnů 29. a 30. září, odhalí SEAT jedinečný koncept své expozice, který poskytne návštěvníkům dosud nevídané zážitky z kontaktu se španělskou značkou.

 

SEAT překvapí v Paříži novým formátem svého stánku, který se skládá ze dvou odlišných zón. Interaktivní amfiteátr 4D, v němž se bude každých 30 minut promítat tisková konference, je vybaven konfigurátorem, který používá technologii BitBrain. Na vyspělém konfigurátoru si mohou uživatelé sestavit vůz SEAT Ateca, který nejlépe odpovídá jejich emocím a potřebám. Outdoorová zóna nabídne mimo jiné místo pro setkávání lidí, tiskové centrum a odpočinkový koutek. Návštěvníkům tak bude umožněn živý kontakt se značkou.

 

Také koncept "Stvořen v Barceloně" bude v expozici značky SEAT na Pařížském autosalonu nápadně zastoupen. Jeho cílem je upozornit na pozoruhodné kvality, jako jsou inovace, technika a městský design, což jsou všechno hodnoty sdílené značkou SEAT i městem Barcelona.

 

SEAT prochází procesem transformace s cílem stát se značkou, která se zaměřuje na nabídku řešení pro snadnější a dostupnější mobilitu. Tato transformace pozmění vizi budoucnosti společnosti SEAT, její koncept mobility, produkty a služby, jakož i organizační strukturu, pracovní postupy a interní týmy.

 

Rovněž Ateca, třetí pilíř značky, bude hrát v hlavním městě Francie důležitou roli. Úspěšné první SUV značky SEAT učiní další krok verzí X-Perience, která oslaví na autosalonu světovou premiéru. Model Ateca X-Perience, inspirovaný středozemní kulturou, projevuje svou nejdobrodružnější stránku s mimořádnými vlohami pro jízdu v terénu a je cvičením, které ukazuje možnosti modelové řady Ateca i její budoucí potenciál.

 

Pařížský autosalon se koná v době, kdy SEAT konsoliduje své finanční výsledky a spouští největší produktovou ofenzivu v historii značky. SEAT neochvějně kráčí směrem k trvale udržitelné ziskovosti a očekává, že rok 2016 uzavře s kladným hospodářským výsledkem. V prvním pololetí dosáhl provozního zisku 93 milionů eur, což znamená meziroční zvýšení o 77 %. Po modelu Ateca uvede SEAT na trh tři nové modely, včetně nového crossoveru v kategorii SUV, který je vyvíjen a bude vyráběn v Martorellu.

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2016

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup), pokračují v úspěšné spolupráci navázané v roce 2015. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti se umístil v ETCC 2015 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. První závod ETCC 2016 se jel začátkem dubna na francouzském okruhu Paula Ricarda v Les Castellet, další na Slovensku (Slovakiaring), v Německu (Severní smyčka Nürburgringu), Portugalsku (Vila Real) a ve Francii (Magny-Cours). O letošním mistru ETCC se rozhodne ve dnech 30. září až 2. října 2016 na italském okruhu Imola.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.