Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Pařížský autosalon

Ateca X-Perience bude středem pozornosti v expozici značky SEAT na Pařížském autosalonu 2016

22.09.Thu, 22 Sep 2016 00:00:00 +0200

Ateca X-Perience bude středem pozornosti v expozici značky SEAT na Pařížském autosalonu 2016

/   SEAT zaměří v Paříži reflektory na nový model Ateca X-Perience

/   Nejdobrodružnější verze modelu Ateca

 

Praha, 22/09/2016 - SEAT představí model Ateca X-Perience na Pařížském autosalonu 2016. Nevšední novinka ztělesňuje možnosti modelové řady SEAT Ateca a svým dobrodružným charakterem a výjimečnými terénními vlastnostmi boří konvenční hranice.

 

Model Ateca X-Perience disponuje větší světlou výškou, tuhým nastavením podvozku, univerzálními pneumatikami pro všechny druhy povrchu, novými nárazníky, lakem odolným vůči poškrábání, exkluzivními 18" koly z lehké slitiny, motorem 2.0 TDI o výkonu 190 k, sedmistupňovou převodovkou DSG s pádly na volantu pro manuální řazení, pohonem všech kol 4Drive s mezinápravovou spojkou Haldex a vyspělou elektronickou uzávěrkou diferenciálů XDS.

 

Vůz s matným lakem karoserie v přírodním olivově zeleném odstínu a s výjimečnými terénními vlastnostmi osloví zákazníky, kteří upřednostňují dobrodružnější životní styl.

 

Výbava modelu Ateca X-Perience zahrnuje kompletní arsenál asistenčních systémů, nejnovější generaci informačního a zábavního systému Easy Connect, systém SEAT Full Link, Media System Plus s 8" displejem, přihrádku Connectivity Box, která umožňuje bezdrátové nabíjení chytrého telefonu, a exkluzivní aplikaci SEAT ConnectApp.

 

SEAT Ateca bude vystaven v Paříži jako třetí hlavní pilíř značky, jímž SEAT zahájil největší produktovou ofenzivu ve své historii, která bude v roce 2017 pokračovat třemi novými modely.

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2016

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC (European Touring Car Cup), pokračují v úspěšné spolupráci navázané v roce 2015. Nejtalentovanější český okruhový jezdec současnosti se umístil v ETCC 2015 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT a týmu Křenek Motorsport. První závod ETCC 2016 se jel začátkem dubna na francouzském okruhu Paula Ricarda v Les Castellet, další na Slovensku (Slovakiaring), v Německu (Severní smyčka Nürburgringu), Portugalsku (Vila Real) a ve Francii (Magny-Cours). O letošním mistru ETCC se rozhodne ve dnech 30. září až 2. října 2016 na italském okruhu Imola.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.