Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Nové mezinárodní ocenění

SEAT Ateca je finalistou ankety AUTOBEST 2017

10.17.2016

SEAT Ateca je finalistou ankety AUTOBEST 2017

/   První SUV značky SEAT je mezi pěti nejlepšími modely nominovanými na toto prestižní ocenění

/   Model Ateca, jehož nová verze X-Perience byla představena na Pařížském autosalonu, byl již vyhlášen nejlepším crossoverem v anketě New Car Awards britského časopisu Auto Express

/   Design, vyspělá technika, všestrannost, inovativní asistenční systémy a konektivita ze světa high-tech jsou klíčem k úspěchu modelu Ateca

 

Praha, 14/10/2016 - SEAT Ateca, který je od letošního června úspěšně uváděn na evropské trhy, patří mezi 5 finalistů prestižní ankety AUTOBEST 2017, jednoho z nejrenomovanějších ocenění v Evropě, na základě hlasování 31 odborných novinářů reprezentujících různé země.

 

AUTOBEST se zaměřuje na hodnocení designu, komfortu, snadného řízení, poměru cena/výkon a obchodní a servisní sítě. Cílem ankety je najít vozidlo s nejvyšším počtem bodů, které je nejlepší volbou pro zákazníky.

 

Vítězný model bude oznámen v polovině prosince po srovnávacích testech a finálovém hlasování.

 

Ocenění modelu Ateca přichází v období, které je pro společnost SEAT mimořádně důležité. Digitální transformace společnosti SEAT probíhá v době, kdy SEAT konsoliduje své finanční výsledky a připravuje se na svou největší ofenzivu nových modelů. Po modelu Ateca uvede SEAT v roce 2017 na trh tři nové modely - modernizovaný Leon, pátou generaci modelu Ibiza a nový crossover SEAT Arona.

 

SEAT se může pochlubit významnými pokroky ve snaze o dosažení trvale udržitelné ziskovosti a očekává, že rok 2016 uzavře se ziskem. Společnost SEAT dosáhla v prvním pololetí roku 2016 provozního zisku 93 milionů EUR, což je o 77 % více než ve stejném období roku 2015.

 

Prodeje navíc rostou čtvrtým rokem v řadě, přičemž v období od ledna do září 2016 bylo zákazníkům předáno 312 900 vozidel.

 

 

 

 

SEAT Ateca: nekompromisní kompaktní a sportovní SUV

Nominace modelu Ateca mezi nejlepší všestranné novinky roku 2016 umocňuje vynikající přijetí prvního SUV španělské značky ze strany zákazníků, kteří si objednali již více než 30 000 vozidel.

 

V testech bezpečnosti Euro NCAP získal SEAT Ateca v červnu pět hvězdiček, čímž potvrdil vynikající úroveň své konstrukce, a to navzdory většímu počtu a přísnějšímu hodnocení testů, které se ve zvláštní míře zaměřují na ochranu dospělých cestujících a dětí, ale také chodců a asistenčních systémů.

 

SEAT Ateca je nabízen s širokým výběrem přeplňovaných zážehových (TSI) a vznětových (TDI) motorů o výkonu od 115 k do 190 k, v kombinaci s pohonem předních nebo všech kol a mechanickou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Zákazníci mají k dispozici světlomety LED a rozmanité asistenční systémy, mezi něž patří například inovativní asistent pro jízdu v dopravní koloně a nový asistent pro stav nouze, jakož i soubor nejmodernějších informačních a zábavních systémů s 8" dotykovým displejem a konektivitou Full Link. Všechna přání nejnáročnějších zákazníků značky SEAT splní vrcholná verze XCELLENCE, která doplňuje obvyklé stupně výbavy.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.