Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Nová posila

Antonino Labate, nový ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti oddělení SEAT Sport

02.11.Wed, 02 Nov 2016 00:00:00 +0100

Antonino Labate, nový ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti oddělení SEAT Sport

/      Dvojice Labate-Puig rozvine obchodní aktivity nad rámec motoristického sportu

/      Před příchodem ke značce SEAT byl rok a půl provozním ředitelem zastoupení značky Ducati v Brazílii

 

Praha, 02/11/2016 - Antonino Labate (narozen v roce 1964 v italském městě Sulmona) byl jmenován novým ředitelem, zodpovědným za strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti oddělení SEAT Sport. Labate bude ve své nové funkci zodpovědný za definování a vývoj dlouhodobých obchodních strategií, které přesahují rámec motoristického sportu. Řízení strategie, obchodního rozvoje a provozních činností je nově vytvořená oblast, která bude spolupracovat s technickým managementem oddělení SEAT Sport, v jehož čele stojí již více než dvě desetiletí Jaime Puig.

 

Labate byl před příchodem ke značce SEAT rok a půl provozním ředitelem zastoupení značky Ducati v Brazílii. Jeho úkolem na této pozici bylo posílit přítomnost italské značky na největším jihoamerickém trhu. Labate byl během této doby vůdčí postavou při přípravách plánů rozvoje brazilského zastoupení Ducati a posílení strategického postavení slavné motocyklové značky a jejích produktů.

 

Labate má více než třicetileté zkušenosti v automobilovém průmyslu. Většina jeho kariéry byla spojena s výrobcem automobilů Fiat. Než převzal vedení brazilského zastoupení Ducati, vedl oddělení vlastních prodejců Fiat Chrysler v regionu EMEA. Předtím byl Labate generálním ředitelem společnosti Abarth & c. Spa. Na této pozici pracoval na vývoji strategie pro návrat značky Abarth, v jejímž vedení stál šest let.  Před tím působil v odděleních prodeje, poprodejních služeb, marketingu, financí a provozních činností různých společností v automobilovém průmyslu.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.