Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Zóna chytrého města

SEAT představil model Ateca s chytrou městskou konektivitou pro snadné vyhledávání volných parkovacích míst

11.18.2016

SEAT představil model Ateca s chytrou městskou konektivitou pro snadné vyhledávání volných parkovacích míst

/      SEAT představil svůj koncept inteligentní mobility na světovém kongresu Smart City Expo

/      Ateca Smart City Car přijímá informace z okolí a sdílí je s ostatními uživateli aplikace SEAT Parkfinder pro vyhledávání volných parkovacích míst

/      SEAT ukazuje nová řešení mobility, která jsou založená na chytré městské konektivitě, vylepšují zážitky z jízdy a zároveň podporují realizaci cílů městského rozvoje

/      Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo a ředitel laboratoře MIT Senseable City Lab Carlo Ratti společně vystoupili v rámci dialogu na téma "Budoucnost městské mobility"

 

Praha, 18/11/2016 - SEAT představil koncept budoucnosti na základě modelu SEAT Ateca. Prototyp Ateca Smart City Car s chytrou městskou konektivitou přijímá informace ze svého okolí prostřednictvím senzorů a sdílí je s ostatními uživateli aplikace Parkfinder, která je plodem vývoje společnosti SEAT a výzkumného a inovačního centra CARNET v Barceloně. Na základě dohody uzavřené s barcelonským magistrátem a společností Cellnex Telecom byl spuštěn průkopnický projekt, který umožňuje vozu SEAT Ateca Smart City Car zasílat informace o dostupných parkovacích místech platformě iCity provozované městem Barcelona. Tento server zároveň předává informace aplikaci Parkfinder, která řidičům ve městě zobrazuje na mapě polohu volných parkovacích míst.

 

Existují tři možné konfigurace profilu řidiče - blízko domova, blízko práce a individualizovatelné třetí nastavení. Pro každý z těchto tří profilů si může uživatel nastavit preference týkající se vzdálenosti, ceny a pravděpodobnosti rychlejšího nalezení parkovacího místa. Aplikace navíc zahrnuje další funkce, mezi něž patří například funkce "Vyhledat můj vůz", která zobrazí polohu zaparkovaného vozu, a funkce "Trasa posledního úseku", která popisuje pěší cestu do konečného cíle.

 

Návštěvníci světového kongresu Smart City Expo, si mohli prohlédnout koncepční vůz na základě modelu Ateca, který odhaluje jeho budoucí potenciál. Podle Fabiana Simmera, vedoucího digitalizace ve společnosti SEAT, "tvoří téměř 30 % dopravy v nejvýznamnějších evropských městech řidiči, kteří hledají volné místo pro zaparkování. Ateca Smart City Car a aplikace Parkfinder zobrazují nejvhodnější trasu, která zkrátí dobu potřebnou k vyhledání parkovacího místa. Z toho vyplývá snížení emisí, hlučnosti a dopravních zácp ve velkoměstech".

 

Video ke stažení zde:

https://www.youtube.com/watch?v=rSBEjvbka7s

 

 

SEAT představí ve své expozici v pavilonu 2C barcelonského výstaviště Gran Vía svůj koncept snadné mobility, jehož řešení usnadní život uživatelům v městském prostředí, včetně nejaktuálnějších technických inovací v oblasti chytrého města. SEAT kromě představení konceptu Ateca podporuje kongres Smart City také jako jeho globální partner. Další novinkou bude aplikace Digital Sharing, která byla vyvinuta pro sdílení v ekonomickém prostředí, resp. sdílení v sítích P2P. Aplikace pracuje jako digitální klíček, který umožňuje sdílení vozidla v soukromém i firemním prostředí.

 

Inteligentní mobilita - téma dialogu, který povedou Luca de Meo a Carlo Ratti

V první den kongresu se uskuteční plánovaný dialog, jehož účastníky budou předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo a Carlo Ratti, italský architekt, inženýr a ředitel laboratoře Massachusetts Institute of Technology (MIT) Senseable City Lab. V rámci diskuze na téma "Budoucnost městské mobility" se budou zabývat různými výzvami, které se týkají městské mobility budoucnosti, s přihlédnutím ke kultuře ekonomiky sdílení, jež získává stále větší oblibu mezi zákazníky.

 

Účast společnosti SEAT na této vrcholné mezinárodní akci, zaměřené na chytrá města, potvrzuje její zaměření na vývoj nových řešení pro ještě snadnější a flexibilnější mobilitu na základě síťově propojeného vozu, která vylepší zkušenosti uživatelů. V prostředí převratných změn, jimiž bude odvětví procházet v nadcházejícím desetiletí, se chce SEAT stát vedoucí značkou v oblasti konektivity a digitalizace. Proto se snaží podporovat nové společnosti, aby si dokázal poradit s výzvami, vytvářenými městskou infrastrukturou, dopravními systémy a vozidly ve velkoměstech.

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com