Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Kongres Smart City Expo v Barceloně

Luca de Meo: „Chceme být klíčovým hráčem ve vývoji nových konceptů chytré městské mobility“

11.16.2016

Luca de Meo: "Chceme být klíčovým hráčem ve vývoji nových konceptů chytré městské mobility"

/      Předseda představenstva společnosti SEAT a ředitel laboratoře MIT Senseable City Lab Carlo Ratti vzájemně diskutují o budoucnosti městské mobility

/      SEAT představuje svůj koncept chytré mobility v podobě prototypu Ateca Smart City Car na kongresu, který se koná v Barceloně od 15. do 17. listopadu

 

Praha, 16/11/2016 - Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo a Carlo Ratti, architekt, inženýr a ředitel laboratoře Massachusetts Institute of Technology (MIT) Senseable City Lab vystoupili v jedné z diskuzí v rámci programu světového kongresu Smart City Expo. V diskuzi na téma "Budoucnost městské mobility" se oba zabývali různými výzvami, které se týkají městské mobility budoucnosti v kontextu rozšiřování vlivu kultury ekonomiky sdílení na spotřební zvyky uživatelů.

 

Luca de Meo a Carlo Ratti se věnovali také důležitému postavení síťově propojeného automobilu v kontextu chytrého města i rozmanitým řešením, která mohou při pohledu z této perspektivy výrazně usnadnit osobní mobilitu.

 

Předseda představenstva společnosti SEAT Luca de Meo uvedl, že "Barcelona je nejlepším městem pro výzkum nových řešení mobility v kontextu chytrých měst z důvodu její velikosti, průmyslové infrastruktury a přítomnosti nově zakládaných společností, které podporují inovace. SEAT se na tomto procesu podílí a chceme být klíčovým hráčem ve vývoji nových konceptů chytré městské mobility. Naším cílem je stát se přední společností v oblasti konektivity".

 

SEAT se účastní kongresu Smart City Expo, který se koná v Barceloně a představuje na něm technické inovace, mezi něž patří nový prototyp Ateca Smart City Car, vybavený chytrou městskou konektivitou na základě průkopnického projektu, který umožňuje snadné vyhledání volného parkovacího místa a sdílení vozu s ostatními uživateli. SEAT pokročil ve vývoji konceptu snadnější mobility a tuto skutečnost dokládají tři exponáty v jeho expozici, které přibližují vizi digitálního sdílení a cestování po městě ve voze SEAT Ateca s využitím platformy iCity, jež vznikla na základě spolupráce s barcelonským magistrátem a společností Cellnex Telecom.

 

Kongres Smart City Expo je ideální příležitostí k představení pokroku, jehož SEAT dosahuje při realizaci své vize budoucí mobility. Značka, která prochází procesem digitální transformace, usiluje o získání vedoucího postavení v oblastech konektivity a digitalizace.

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com