Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Změna paradigmatu

Revoluce displejů

11.21.2016

Revoluce displejů

/      Ve společnosti SEAT navrhuje displeje větší počet lidí než exteriéry osobních vozů

/      Návrh displeje vyžaduje rok a půl práce a 1000 skic

/      Pro displej nového modelu SEAT Leon bylo vyvinuto 3000 ikonek a piktogramů

/      Na rozdíl od praxe před několika lety se design interiéru osobního vozu točí kolem displeje

 

Praha, 21/11/2016 - Záplava displejů přinesla revoluci do způsobu vývoje interiéru osobního vozu. Nyní na nich všechno závisí až do té míry, že "nejprve navrhujeme design displeje, pak všechno ostatní", jak říká Jaume Sala, vedoucí oddělení vnitřního designu ve společnosti SEAT, který také uvádí, že "dříve jsme navrhli vnitřní design vozu a nakonec hledali místo, kam umístit displej". Nyní se však "všechno točí kolem displeje".

 

Vzhledem k rostoucímu vlivu konektivity na automobilový průmysl navrhuje displeje ve společnosti SEAT již větší počet lidí než exteriéry osobních vozů. Do konce letošního roku bude v oddělení UX Design, které zodpovídá za displeje, pracovat 30 lidí. Někteří z nich mají na starost uživatelská rozhraní, další se věnují aplikacím jako na kterémkoli jiném zařízení z oblasti konektivity a nakonec třetí skupina je zaměřena na simulace a animace, včetně způsobů, jímž jsou zobrazovány.

 

Navrhnout design displeje osobního vozu je časově velmi náročná práce, která trvá rok a půl a vyžaduje 1000 skic. Ve společnosti SEAT mají všechny displeje jednu věc společnou - jsou umístěny v úrovni očí a natočeny směrem k řidiči. Nejnovější displej v novém Leonu má úhlopříčku osm palců, přibližně 20 centimetrů, podobně jako tablet. Pro tento nový model bylo navrženo 3000 ikonek a piktogramů.

 

V uplynulých 15 letech byla evoluce displejů "neuvěřitelná". Podle Saly jsme se dostali od "jednoduchého rádia s odnímatelným čelním panelem až k plnohodnotnému počítači, který je součástí vozidla" a je schopen nabízet stejné funkce jako ostatní zařízení, například tablet. A přesně to současní zákazníci požadují.

 

Video ke stažení zde:

https://www.youtube.com/watch?v=J6URT_P1W1w

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com