Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Mezinárodní uznání pro španělskou značku

SEAT Ateca získal prestižní evropské ocenění

12.15.2016

SEAT Ateca získal prestižní evropské ocenění

/      Porotci ankety AUTOBEST z 31 zemí považují model Ateca za "Nejlepší vůz ke koupi v Evropě v roce 2017"

/      Ocenění ukazuje, že první SUV značky SEAT je nejucelenější a nejinovativnější nabídkou pro zákazníky v Evropě

/      Značka SEAT se s vozem Ateca stává měřítkem v jednom z nejnáročnějších segmentů na trhu

 

Praha, 15/12/2016 - Model Ateca, který je vyráběn v České republice, přinesl značce SEAT významné mezinárodní ocenění "Best Buy Car of Europe in 2017" (Nejlepší vůz ke koupi v Evropě v roce 2017) v rámci ankety AUTOBEST 2017, která patří mezi nejprestižnější na evropském kontinentu.

Toto ocenění dokládá mimořádný vývoj společnosti SEAT i její velké úsilí o upevnění postavení značky SEAT na nejdůležitějších trzích prostřednictvím největší produktové ofenzivy v historii španělského výrobce automobilů. V jejím rámci budou během 18 měsíců představeny následující čtyři modely: již prodávaná Ateca, modernizovaný Leon, který se objeví u prodejců začátkem roku 2017, pátá generace modelové řady Ibiza a nový crossover SEAT Arona, který bude představen rovněž v příštím roce.

"Ateca bude pro značku SEAT bodem obratu. Vstupujeme do nového segmentu s produktem, který nabízí našim zákazníkům mobilitu na nejvyšší úrovni a který je věrným reprezentantem naší DNA. Ateca pozitivním způsobem posouvá naši značku na novou úroveň. Toto ocenění potvrzuje, že jsme na správné cestě," říká Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT.

Porota šestnáctého ročníku ankety AUTOBEST vyzdvihla faktory, díky nimž je Ateca pro zákazníky nejlepší volbou ke koupi: design, komfort, snadné řízení, vynikající poměr cena/výkon i obchodní a servisní síť.

Po testování v Itálii na konci listopadu vzešel model Ateca z finálního hlasování jako nejlepší vůz v konkurenci dalších čtyř finalistů. Porota této prestižní ankety je složena z motoristických novinářů, kteří reprezentují 31 zemí, včetně České republiky.

Dr. Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj, říká: "Model Ateca dokonale kombinuje design, komfort a techniku. Je dokonalým vozem do městské džungle a jeho výborné jízdní vlastnosti na silnici i v terénu jsou zárukou ohromujících zážitků z jízdy na všech cestách. Proto jsme skutečně přesvědčeni o tom, že je Ateca předurčena stát se měřítkem ve svém segmentu."

Ateca je lídrem také v oblasti městské mobility

SUV značky SEAT v současnosti překonává veškerá očekávání a pro španělskou značku je mimořádně důležitým vozidlem - nejen tím, že otvírá brány do jednoho z nejdynamičtěji rostoucích segmentů, ale i proto, že je vozidlem, které SEAT hodlá použít k boji s důležitými výzvami, jako je budoucnost městské mobility, jež bude vyžadovat nová řešení a nové technologie.

Široká nabídka pro uspokojení všech potřeb

Všestrannost modelové řady Ateca byla jedním z faktorů vysokého hodnocení porotou ankety AUTOBEST. Přeplňované motory, zážehové TSI a vznětové TDI, nabízejí výkon od 115 k do 190 k, k dispozici jsou verze s pohonem předních nebo všech kol v kombinaci s mechanickou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG. Rozsáhlá nabídka výbavy na přání zahrnuje přední světlomety LED, rozmanité asistenční systémy, mezi něž patří asistent pro jízdu v dopravní koloně a nový asistent pro stav nouze, i nejmodernější informační a zábavní systémy s 8" dotykovým displejem a konektivitou Full-Link. Vrcholná verze X-Cellence nabízí elegantní interiér čalouněný Alcantarou a kompletní bezpečnostní výbavu, včetně systému Front Assist s funkcí nouzového brzdění ve městě, který detekuje chodce a upozorňuje řidiče na potenciální kolizi. V nouzové situaci dokáže systém vůz automaticky zabrzdit.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice. 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.