Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

První školní návštěva ve výrobním závodě SEAT

Byl jednou jeden výrobní závod, který rozdával dárky

12.20.2016

Byl jednou jeden výrobní závod, který rozdával dárky

/      SEAT slaví vánoce: děti z barcelonské školy dostaly dárky při prohlídce montážní linky

/      Žáci, kteří navštívili výrobní závod SEAT, se seznámili s procesem výroby automobilu

/      Tato zážitková akce je součástí iniciativy, jejímž cílem je umožnit dětem ve věku od 8 do 14 let navštěvovat výrobní závody Martorell a Zona Franca

 

Praha, 20/12/2016 - Jen několik dní před příchodem vánočních svátků sjížděly ve výrobním závodě SEAT v Martorellu z montážní linky poprvé dárky. U příležitosti první školní návštěvy výrobního závodu, z jeho bran vyjíždí každý den více než 2000 vozidel, připravil španělský výrobce automobilů překvapení pro 28 přítomných žáků ze školy Marillac v Barceloně během jejich důkladné prohlídky procesu výroby vozidel. V každé fázi návštěvy se na několika úsecích montážní linky, pracovištích s roboty a chytrých přepravních vozidlech náhodně objevovaly dárky a některé z nich dětem dokonce osobně předávali zaměstnanci společnosti.

 

"To vypadá, jako by tu už v noci byl Ježíšek!" bylo slyšet, jak říkají děti, když objevovaly nové dárky mezi různými automobilovými díly podél montážní linky. Žáci nakonec došli k poslednímu pracovišti, kde na ně čekal SEAT Leon plný vzdělávacích hraček založených na vědě a technice pro každého.

 

Tato pilotní zážitková akce je součástí projektu školních návštěv výrobních závodů španělského výrobce automobilů a sbírky historických vozů v areálu Zona Franca. Iniciativa, která bude spuštěna v příštím roce, si klade za cíl poskytnout dětem ve věku 8 až 14 let zábavným a vzdělávacím způsobem představu o fungování závodu na výrobu automobilů a dát jim příležitost prohlédnout si sbírku kultovních modelů společnosti SEAT.

 

SEAT potvrzuje vánoční akcí své dlouhodobé úsilí podporovat mladé talenty a vzdělávací projekty. Toto zaměření je patrné také z téměř 60leté historie učňovské školy společnosti SEAT. Klíčem k úspěchu zdejších absolventů jsou výcvikové kurzy v reálném pracovním prostředí. V současnosti se v této škole připravuje na budoucí povolání 185 mladých učňů, kteří se později, po úspěšném absolvování výuky, mohou stát zaměstnanci společnosti SEAT.

 

Výrobní závod SEAT v Martorellu vyrábí nejvíce vozů ve Španělsku. V uplynulém roce v něm vzniklo celkem 477 000 vozů, které poté směřovaly pro 75 zemí, v nichž španělská značka prodává svá vozidla.

 

Video ke stažení zde:

https://youtu.be/eTgscu4xZxQ

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2015 dosáhl SEAT historicky nejvyšších výnosů z prodeje ve výši více než 8,3 miliardy EUR a na celém světě poprvé od roku 2007 prodal více než 400 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.