Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Hlavní pilíř značky

Generace Leon

01.13.2017

Generace Leon

/      SEAT Leon je před svým blížícím se 18. výročím jedním z pilířů španělské značky

/      Prodeje třetí generace modelu Leon již překonaly první generaci

/      Největším trhem pro Leon je německý trh, následovaný Španělskem a Velkou Británií

 

Praha, 13/01/2017 - SEAT právě uvádí na trh modernizovanou verzi modelu SEAT Leon, který má na svém kontě již téměř dva miliony prodaných vozů od svého uvedení na trh koncem 90. let. Následuje devět faktů o tomto modelu:

 

- Stvořen v Barceloně. Všechny tři generace modelu Leon byly navrženy, vyvinuty a vyráběny značkou SEAT v Martorellu (Barcelona). Giorgetto Giugiaro navrhl design první generace, Walter de Silva druhou generaci a Alejandro Mesonero-Romanos je autorem třetí generace.

 

- Téměř dva miliony prodaných vozů. Od uvedení modelu Leon na trh v roce 1999 bylo prodáno 1,8 milionu vozů. SEAT dodal zákazníkům 534 797 vozů první generace (1999-2005). Druhá generace (2005-2012) dosáhla zvýšení prodeje o 140 000 vozů v porovnání s předchůdcem. Rostoucí trend je u aktuální generace ještě silnější - během pouhých čtyř let (2012-2016) bylo prodáno 566 931 vozů, což je víc než za celý životní cyklus první generace.

 

- Rok 2016 byl pro Leon historicky nejlepším rokem. Leon uzavřel loňský rok nejvyšším počtem prodaných vozů ve své historii, který po nárůstu o 3 % v porovnání s předchozím rokem dosáhl 165 000 vozů. Je to nejlepší prodejní výsledek tohoto modelu od jeho uvedení na trh v roce 1999.

 

- Mezinárodní model. SEAT vyváží 80 % vyrobených vozů Leon. Tento ukazatel ilustruje také rostoucí internacionalizaci nejen tohoto modelu, ale i značky SEAT. Stejně jako pro celou španělskou společnost zůstává i pro Leon největším trhem Německo, kde bylo prodáno 136 674 vozů.

 

- Hlavní pilíř společnosti. Prodeje modelu SEAT Leon překonaly výsledky modelu Ibiza poprvé v roce 2014, což dokládá skutečnost, že se z modelu Leon stal druhý pilíř společnosti SEAT, který jí umožňuje pronikat do nových segmentů. Příkladem je první SUV značky, SEAT Ateca, které bylo představeno v roce 2016.

 

- Vůz mistrů světa. SEAT Leon zvítězil v letech 2008 a 2009 v mistrovství světa cestovních vozů WTCC (World Touring Car Championship) a zároveň se stal prvním vozem, poháněným vznětovým motorem, který v tomto seriálu zvítězil.

 

- Rekordman na Nürburgringu. SEAT Leon CUPRA, který v roce 2014 řídil Jordi Gené, se stal nejrychlejším sériově vyráběným vozem s pohonem předních kol na Nürburgringu s časem 7:58 min. O rok později se Leon ST CUPRA stal nejrychlejším kombi na slavné Severní smyčce s časem 7:58:12 min.

 

- Málo známá fakta. Třetí generace modelu SEAT Leon má o 90 kilogramů nižší hmotnost než druhá generace. Tato generace se navíc stala prvním vozem ve svém segmentu, vybaveným předními světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce.

 

- Nová verze třetí generace modelu SEAT Leon. SEAT uvádí na trh modernizovanou verzi modelu SEAT Leon s optimalizovaným vnějším designem a vyspělou technikou. "Mohli bychom dokonce říci, že jsme do Leonu vtělili Atecu," říká Matthias Rabe, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výzkum a vývoj.

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2016 prodal SEAT na celém světě 410 200 vozidel, což je nejlepší výsledek od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.