Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Partnerství mezi značkami koncernu Volkswagen

SEAT a Ducati pojedou na plný plyn v mistrovství světa MotoGP

01.22.2017

SEAT a Ducati pojedou na plný plyn v mistrovství světa MotoGP

/      SEAT Leon CUPRA, představený v Boloni, bude oficiálním vozem týmu Ducati v MotoGP

/      Jezdci Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso za volantem vozu Leon CUPRA

/      Nejvýkonnější model značky SEAT bude doprovázet tým na 18 závodech MotoGP

 

Praha, 21/01/2017 - SEAT a Ducati uzavřely jednoletou smlouvu o společné účasti v mistrovství světa MotoGP. SEAT Leon CUPRA s výkonem 300 k, nejvýkonnější model v historii španělské značky, bude v nadcházející sezoně oficiálním vozem týmu Ducati v MotoGP. S motocykly Ducati budou závodit trojnásobný mistr světa Jorge Lorenzo ze Španělska a italský jezdec Andrea Dovizioso.

 

Smlouva zahrnuje nejen historicky první svěření role oficiálního vozu italského týmu modelu Leon CUPRA, ale také umístění loga značky SEAT na přídi motocyklů italského výrobce, závodních kombinézách jezdců a uniformách členů týmu.

 

SEAT a Ducati jsou součástí koncernu Volkswagen a sdílejí společné hodnoty, mezi něž patří "dynamismus, vášeň pro design a zaměření na inovace a vyspělou techniku", jak uvádí Antonino Labate, vedoucí strategie, obchodního rozvoje a provozních činností oddělení SEAT Sport. "Tyto hodnoty ztělesňuje také SEAT Leon CUPRA, který oslaví svůj debut jako oficiální vůz týmu Ducati v březnu během nočního závodu na okruhu Losail v Kataru," dodal Labate.

 

Obě značky se mohou pochlubit také mnoha úspěchy v motoristickém sportu. Španělská značka, reprezentovaná specializovaným oddělením SEAT Sport, získala od roku 1970 dva tituly mistra světa v závodech cestovních vozů (v letech 2008 a 2009), více než 25 titulů v soutěžích a úspěšně organizuje několik značkových pohárů na okruzích po celém světě. Italská značka motocyklů se již 14 let účastní nejvyšší kategorie motocyklových okruhových závodů MotoGP, během nichž zvítězila v 33 závodech, a 24 sezon absolvovala v mistrovství světa superbiků, přičemž během této doby vybojovala 17 titulů mistra světa v hodnocení konstruktérů. Kromě toho je zastoupena v několika dalších národních mistrovstvích. V roce 2007 zvítězil tým v mistrovství světa MotoGP s australským jezdcem Casey Stonerem.

 

Sportovní ředitel týmu Ducati MotoGP Paolo Ciabatti k tomu říká: "S velkou radostí vítáme SEAT jako oficiální týmový vůz pro mistrovství MotoGP 2017. Značku Ducati v něm budou reprezentovat jezdci Jorge Lorenzo a Andrea Dovizioso, které čeká velmi vzrušující sezona. SEAT Leon CUPRA je velmi sportovní vůz a naši jezdci i členové týmu se již nemohou dočkat na první svezení v tomto novém voze."

 

SEAT Leon CUPRA o výkonu 300 k, oficiální vůz týmu Ducati, je nejvýkonnějším modelem v historii značky se sídlem v Barceloně. A se zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých
4,9 sekundy je také nejrychlejším vozem SEAT všech dob. Nový Leon CUPRA se objeví u prodejců v březnu a svou kombinací atraktivního designu s nejmodernější technikou dokonale ztělesňuje hodnoty značky SEAT.

 

Mistrovství světa MotoGP 2017 bude zahrnovat celkem 18 závodů v 15 různých zemích na čtyřech kontinentech. Letošní sezonu zahájí 23. března závod v Kataru. Závody na okruzích po celém světě bude sledovat více než 2,6 milionu diváků.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2016 prodal SEAT na celém světě 410 200 vozidel, což je nejlepší výsledek od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.