Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

CUPRA a Formule Student

Dva mistři a jeden okruh

02.11.2017

Dva mistři a jeden okruh

/      Setkání modelu SEAT Leon CUPRA a monopostu zkonstruovaného univerzitními studenty pro Formuli Student na závodním okruhu Castellolí

/      Porovnání výkonů modelu CUPRA ST s elektrickým monopostem

 

Praha, 11/02/2017 - Jeden vůz byl vyvinut v Technickém centru SEAT, zatímco druhý byl zkonstruován studenty technických oborů na Universitat Politècnica de Catalunya. Jedná se o SEAT Leon CUPRA a monopost CAT09e - motor 2.0 TSI o výkonu 290 k proti elektromotoru o výkonu 108 k. Oba vozy jsou diametrálně odlišné, ale dnes poměřují své síly na okruhu v Barceloně, ideálním místě, kde mohou prokázat své individuální schopnosti.

 

CAT09e je monopost, který byl během jednoho roku zkonstruován, vyvinut a vyroben pro Formuli Student, mezinárodní soutěž sponzorovanou značkou SEAT a určenou pro týmy studentů technických oborů s jejich vlastními prototypy. Monopost CAT09e zvítězil mezi elektricky poháněnými vozy v závodě, který se uskutečnil v České republice. Nosný skelet je vyroben z uhlíkového kompozitu. Elektromobil dosahuje nejvyšší rychlosti 110 km/h a má dojezd 22 kilometrů.

 

Tyto údaje jsou samozřejmě dalece vzdáleny výkonovým parametrům modelu SEAT Leon CUPRA, který se dodává ve verzích SC, 5dveřový hatchback a rodinné kombi ST a ve všech případech splňuje nejvyšší požadavky všech fanoušků sportovní jízdy. Vrcholný model se sportovním charakterem disponuje pohonem předních kol se samosvorným diferenciálem, který umožňuje projíždět zatáčky s ještě větší jistotou. Proto není překvapující, že vozy CUPRA dosáhly během své historie celé řady úspěchů. Jedním z nejvýznamnějších bylo překonání rekordu v květnu 2015, kdy španělský jezdec Jordi Gené zajel na německém závodním okruhu Nürburgring nejrychlejší čas na kolo v této kategorii vozů. Jeho rekord měl hodnotu 7 minut 58 sekund a 44 desetin sekundy.

 

Vzdělávací projekt Formule Student, sponzorovaný značkou SEAT, umožňuje studentům technických oborů vyvíjet, konstruovat a vyrábět vlastní monoposty a účastnit se s nimi týmových soutěží na různých akcích. SEAT sponzoroval týmy ETSEIB z UPC Barcelona a ESEIAAT z UPC Terrassa, které se v celosvětovém žebříčku umístily v Top 10.

 

Tato spolupráce je nedílnou součástí úsilí společnosti SEAT o sbližování akademického světa a výzkumu s průmyslem s cílem podporovat rozvoj a vzdělávání mladých talentů.

 

 

Odkaz na video zdehttps://youtu.be/4jp8bKxK5Lc

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2016 prodal SEAT na celém světě 410 200 vozidel, což je nejlepší výsledek od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.