Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Partnerství po celou letošní sezonu

SEAT sponzoruje mistrovství světa superbiků

02.13.2017

SEAT sponzoruje mistrovství světa superbiků

/      Leon CUPRA, nejvýkonnější model v historii značky SEAT, bude oficiálním bezpečnostním vozem v závodech na 13 okruzích

/      Dynamika a vyspělá technika jsou hodnoty společné pro španělskou značku i mistrovství světa superbiků

 

Praha, 13/02/2017 - Společnosti SEAT a Doma podepsaly smlouvu o sponzorství mistrovství světa superbiků. Leon CUPRA s výkonem 300 k, nejvýkonnější model v historii značky SEAT, se stane oficiálním bezpečnostním vozem v závodech mistrovství světa superbiků, které bude zahájeno již 24. února na závodním okruhu Phillip Island v Austrálii.

 

Kromě přítomnosti značky SEAT na reklamních plochách na závodních okruzích v době konání závodů mistrovství světa superbiků zahrnuje sponzorská smlouva také dohodu o prvním nasazení modelu Leon CUPRA v roli bezpečnostního vozu. Vůz pojede po okruhu vždy během zahřívacího kola každého závodu každé kategorie. Toto spojení umožní španělské značce oslovit široké vrstvy fanoušků motoristického sportu, kteří dokážou ocenit vysoké výkony modelu Leon CUPRA.


SEAT sdílí se závody superbiků své klíčové hodnoty "dynamiku a vyspělou techniku", říká Antonino Labate, ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti oddělení SEAT Sport. "Máme velkou radost, že můžeme být partnerem mistrovství světa superbiků, v němž bude Leon CUPRA vystupovat jako oficiální bezpečnostní vůz. Je to pro nás ideální příležitost k předvedení výjimečných vlastností a sportovních výkonů našeho modelu. Doufáme, že si fanoušci budou během závodů užívat pohledu na vůz při jízdě na okruhu i mimo něj," říká Labate.

 

"Vítáme příchod vozu SEAT Leon CUPRA do mistrovství světa superbiků," dodává Marc Saurina, ředitel společnosti WorldSBK, zodpovědný za prodej a marketing. "Charakter modelu SEAT Leon CUPRA dokonale ladí s naším mistrovstvím, v němž jsou zážitky fanoušků zásadní součástí naší identity."

 

SEAT Leon CUPRA je s nejvyšším výkonem 300 k nejvýkonnějším modelem v historii španělské značky. A je také nejrychlejším, protože z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých
4,9 sekundy. Nový model, který dokonale ztělesňuje hodnoty značky SEAT kombinací atraktivního designu a nejmodernější techniky, se objeví u prodejců v březnu.

 

Leon CUPRA zažije debut jako oficiální bezpečnostní vůz již 24. února na australském závodním okruhu Phillip Island, který patří mezi nejatraktivnější závodní okruhy ve světě silničních motocyklových závodů. Sezona mistrovství světa superbiků zahrnuje 13 závodů v 11 různých zemích na třech kontinentech.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2016 prodal SEAT na celém světě 410 200 vozidel, což je nejlepší výsledek od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.