Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Výroba bude zahájena v roce 2019

SEAT Componentes bude vyrábět novou převodovku koncernu Volkswagen

15.02.Wed, 15 Feb 2017 00:00:00 +0100

SEAT Componentes bude vyrábět novou převodovku koncernu Volkswagen

/      Závod SEAT zajistí výrobu převodovky MQ281 pro celý svět

/      Plány počítají s roční kapacitou výroby 450 000 těchto převodovek

 

Praha, 15/02/2017 - Závod SEAT Componentes byl pověřen výrobou nové převodovky MQ281 koncernu Volkswagen. Šestistupňová mechanická převodovka je určena pro vozidla na platformě MQB. Závod ve městě El Prat de Llobregat patří v rámci koncernu Volkswagen mezi centra pro výrobu převodovek společně se závody v Kasselu (Německo), Mladé Boleslavi a Vrchlabí (Česká republika), Córdobě (Argentina) a se čtyřmi závody v Číně (Tchien-ťin, Ta-lien, Čchang-Čchun a Anting).

 

SEAT Componentes zahájí výrobu nové převodovky v roce 2019. Podle plánů dosáhne roční kapacita výroby 450 000 převodovek, které budou montovány do koncernových vozidel na celém světě. SEAT Componentes, jedno ze tří výrobních center společnosti SEAT po boku Martorellu a Barcelony, překoná po zahájení výroby převodovky MQ281 svou dosavadní maximální výrobní kapacitu. Jako první bude novou převodovkou vybaven Volkswagen Passat.

 

Koncern Volkswagen oceňuje přidělením výroby této převodovky vysokou kvalitu práce odváděné v uplynulých letech závodem SEAT Componentes. K tomuto rozhodnutí na základě velmi pozitivního hodnocení přispělo mimo jiné zvyšování efektivity a produktivity. "Je to uznání práce a úsilí všech našich zaměstnanců, kteří v posledních letech odvádějí vysoké výkony a podporují nepřetržité vylepšování našich procesů v závodě SEAT Componentes. Tato skvělá zpráva nás naplňuje pocitem obrovského úspěchu," řekl Dr. Andreas Tostmann, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za výrobu.

 

Závod bude do roku 2019 upraven a vybaven novým strojním zařízením a montážními linkami, aby mohl vyrábět 1800 nových převodovek MQ281 denně. "Je to skutečně skvělá výzva pro všechny naše zaměstnance a jsme přesvědčeni o tom, že ji společně zvládneme s profesionalitou a maximálním nasazením, s nimiž jsme přistupovali ke své práci i v dřívějších fázích našeho vývoje, abychom zajistili úspěšné uvedení této nové převodovky," dodal Dr. Tostmann.

 

SEAT Componentes v současnosti vyrábí přibližně 650 000 převodovek ročně a po spuštění výroby nové převodovky tento ukazatel vzroste na 800 000 převodovek, což představuje maximální kapacitu závodu, v němž pracuje více než 1000 zaměstnanců. Na vývoz směřuje 70 % procent vyrobených převodovek.

 

SEAT Componentes od svého založení v roce 1979 získal řadu významných ocenění za efektivitu a vysokou kvalitu výrobních procesů. V letech 2010 až 2013 proběhla reorganizace výroby, která přinesla zvýšení kapacity, produktivity a kvality. Závod SEAT Componentes převzal v září 2016 ocenění Industrial Excellence Award za vynikající a efektivní strategii řízení štíhlé výroby, díky níž je tento závod vzorem z hlediska produktivity a kvality.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2016 prodal SEAT na celém světě 410 200 vozidel, což je nejlepší výsledek od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.