Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Největší technologická expozice na světě

SEAT odhalí svůj digitální potenciál na kongresu MWC (Mobile World Congress)

02.21.2017

SEAT odhalí svůj digitální potenciál na kongresu MWC (Mobile World Congress)

/      SEAT představí pokrokové systémy a funkce v oblasti konektivity, včetně předvídavého asistenta, předpovídání dopravy v reálném čase a doporučení zajímavých cílů podél trasy

/      Simulátor ukáže, jak bude vypadat řízení síťově propojeného automobilu budoucnosti

/      Odborníci budou diskutovat o významu digitálních technologií pro osobní vozy a mobilitu v nadcházejících letech

/      SEAT vystaví prototyp elektromobilu, který bude zařazen do interního pilotního projektu sdílení vozidel v Barceloně

/      Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, vystoupí na tiskové konferenci 27. února ve 12:30 v expozici značky SEAT

 

Praha, 21/02/2017 - SEAT odhalí svůj kompletní potenciál v oblasti digitalizace na nadcházejícím světovém kongresu pro bezdrátovou komunikaci MWC (Mobile World Congress). Společnost, která se kongresu zúčastní již potřetí v řadě, bude poprvé zastoupena vlastní expozicí s ambiciózním přístupem. Konektivita, SEAT ID jako vstupní brána do digitálního světa značky, prototyp elektromobilu a rozhovory s odborníky na nové technologie budou patřit mezi hlavní témata, jimž se bude značka SEAT na kongresu MWC věnovat. Návštěvníci naleznou expozici SEAT s plochou 500 m2 v hale 3.

 

Hlavní část expozice bude tvořena pozoruhodným simulátorem, který bude ukazovat technologie, vyvíjené společností SEAT. Tyto technologie přicházejí s novou podobou interakce mezi automobilem, řidičem a jejich okolím. Společnost SEAT si vytkla za cíl stát se lídrem v oblasti automobilové konektivity a v rámci tohoto úsilí vytváří celý digitální "ekosystém", přístupný prostřednictvím uživatelského účtu SEAT ID. SEAT tímto způsobem umožní individualizaci a další vylepšení uživatelských zkušeností.

 

Návštěvníci expozice SEAT mohou po konfiguraci mobilního telefonu usednout za volant simulátoru SEAT a sami se na 88" displeji přesvědčit o tom, jaké jsou aplikace a funkce, na nichž značka SEAT pracuje. Předvídavý asistent pomůže řidičům optimalizovat jejich čas, předvídá jejich potřeby a automaticky přichází s návrhy v závislosti na kontextu. Předpovídání dopravy v reálném čase, doporučení zajímavých cílů podél trasy (restaurace, obchody, služby, atd.) a návrhy v závislosti na změnách programu jsou příklady funkcí, zahrnutých v digitálním "ekosystému", který značka SEAT vyvíjí. Dovedete si představit, že už nikdy nepřijedete do práce pozdě, protože vás vůz provede každou fází cesty?

 

Dokud nebudou všechny tyto aplikace integrovány do vozidla, bude SEAT nabízet tyto funkce prostřednictvím zařízení Dongle. Služby v oblasti konektivity na základě digitálních technologií, které budou součástí výbavy síťově propojeného vozu, mohou díky zařízení Dongle využívat i řidiči nekompatibilních vozidel (například vozidel prodávaných v minulosti). Řidiči starších vozů mohou tímto způsobem začít využívat tyto technologie ještě dřív, než bude síťově propojený vůz uveden do prodeje.

 

Prototyp elektromobilu

SEAT vystaví na MWC kromě novinek v oblasti konektivity také prototyp elektromobilu. Tento vůz bude testovat možnosti techniky elektrického pohonu ve sdílených vozidlech v Barceloně. SEAT zahájí během několika týdnů s tímto vozem pilotní projekt sdílení vozidel ve městě mezi zaměstnanci. Uživatelé budou mít ke službě přístup prostřednictvím technologie Digital Access, vyvinuté pro prostředí ekonomiky založené na spolupráci, která umožňuje nahrazení fyzického klíčku mobilním telefonem.

 

Diskusní vystoupení SEAT Talks

Třetí část expozice SEAT bude věnována diskusním vystoupením SEAT Talks. Několik řečníků bude v rámci tohoto programu diskutovat o konektivitě a významu technologií pro mobilitu a automobilový průmysl. Otevřený prostor "Speak Easy" bude zasvěcen mobilitě a novým obchodním modelům. Mezi účastníky nebudou chybět mezinárodně uznávaní odborníci, mezi něž patří Johann Jungwirth, vedoucí digitalizace ve společnosti Volkswagen AG, Vicent Rosso, generální ředitel společnosti BlaBlaCar ve Španělsku, profesor Enrique Dans z univerzity IE University nebo Max Krasnykh a Nadav Zohar ze společnosti Gett.

 

Kromě výše uvedených řečníků budou dalšími účastníky členové mezioborového týmu SEAT Easy Mobility Team, který pracuje na budoucích řešeních v souvislosti s digitalizací, výzkumem a vývojem, zkušenostmi zákazníků a novými obchodními oblastmi. Tým připravuje společnost na výzvy, jimž bude automobilové odvětví v budoucnosti čelit v důsledku elektrifikace, digitalizace, nových služeb v oblasti mobility a síťově propojeného vozu. V rámci svých přednášek přiblíží aktivity značky SEAT v těchto oblastech. V prezentační zóně expozice představí své projekty rovněž některé nově založené firmy, s nimiž SEAT spolupracuje na vývoji budoucích technologií.

 

4YFN a YOMO

Přítomnost značky SEAT na MWC přesahuje hranice veletržních expozic. SEAT se zúčastní také setkání 4YFN (4 Years From Now) pro nově založené firmy, kde bude mít španělská společnost místo pro získávání velmi talentovaných pracovníků a profesionálů z technologické oblasti. Vozidla SEAT budou navíc zajišťovat přepravu po městě pro VIP a řečníky, účastnící se jak MWC, tak i 4YFN.

 

SEAT se také zúčastní doprovodného programu YOMO (Youth Mobile Festival), který patří mezi novinky nadcházejícího ročníku MWC a více než 20 000 žákům a studentům ve věku 10 až 16 let z celého Španělska umožňuje experimentovat v oblastech vědy a technologie. Společnost SEAT jim poskytne příležitost poznat Barcelonu ve 4D díky systému rozšířené reality.

 

Se značkou SEAT se návštěvníci kongresu setkají také v expozici společnosti Sunhill, specializované na řešení pro mobilní platby. Tři vozy SEAT vybavené technologií Full Link názorně návštěvníkům ukážou, jak pracuje technologie síťově propojeného vozu v kombinaci se systémem mobilní rezervace parkovacího místa Travipay včetně platby za parkování.

 

Komplexní expozice značky SEAT na nadcházejícím kongresu MWC (Mobile World Congress) ilustruje značný rozsah probíhající digitální transformace společnosti SEAT, jejímž cílem je posunout zážitky z řízení na novou úroveň síťovým propojením automobilu a stát se vedoucím poskytovatelem řešení pro nejsnadnější mobilitu.

 

 

Praktické informace pro novináře

Umístění expozice SEAT: Hala 3, stánek 3B14.

Tisková konference, na níž vystoupí Luca de Meo: Pondělí 27. února, ve 12:30 h, expozice SEAT.

Projev vedoucího digitalizace ve společnosti Volkswagen AG: Úterý 28. února, v 10:30 h, expozice SEAT.

Možnost rozhovorů s odborníky z týmu Easy Mobility Team: Během celého kongresu MWC.

 

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2016 prodal SEAT na celém světě 410 200 vozidel, což je nejlepší výsledek od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.