Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Budoucnost konektivity

Chytrý telefon na kolech

02.24.2017

Chytrý telefon na kolech

/      Automobily budou ve stále větší míře prodlouženou rukou chytrého telefonu a umožní trvalé, bezpečné spojení s okolním světem

/      Mezi budoucí výzvy patří podpora trvale udržitelné mobility a předvídání potřeb řidiče

/      Sdílení vozidel a sdílené používání vozových parků jsou modely ekonomiky založené na spolupráci, z nichž se stanou trendy v oblasti mobility

 

Praha, 24/02/2017 - U příležitosti kongresu Mobile World Congress, který bude zahájen příští týden v Barceloně, uvádí Fabian Simmer, vedoucí digitalizace ve společnosti SEAT, některé postřehy o trendech v budoucí mobilitě:

 

- Dokonalá konektivita: V současnosti jsme trvale připojeni k našemu mobilnímu telefonu. Trend směřuje k vývoji nových technologií, které umožní uživatelům zachovat si toto spojení i během řízení automobilu. V budoucnosti bude propojeno samotné vozidlo, což značce SEAT umožní vylepšovat uživatelské zkušenosti zákazníků a nabízet nové funkce a služby. Vozidlo například poskytne řidiči přístup k e-mailům a sociálním sítím při zachování nejvyšší úrovně bezpečnosti jízdy.

 

- Zajištění bezpečnosti řidiče: V interiéru vozidla bude možné bezpečně používat větší počet specifických aplikací. Například telefonní hovory je již dnes možné vyřizovat bez manipulace s telefonem, jednoduchým pohybem prstu po displeji.

 

- Trvale udržitelná mobilita: Dovedete si představit, že už nikdy nepřijdete pozdě do práce, protože váš vůz vás tam dovede včas? V budoucnosti budou mít vozidla předvídavé asistenty, kteří pomohou uživateli s efektivním výběrem nejvhodnější trasy pro každodenní dojíždění, například na základě stavu dopravy nebo povětrnostních podmínek. Výsledkem bude trvale udržitelnější mobilita.

 

- Parkování: Odhaduje se, že 25 % dopravy v centrech evropských měst tvoří řidiči, kteří hledají místo pro zaparkování. Budoucím trendem jsou aplikace, které detekují volná místa a jejichž cílem je zkrátit čas potřebný pro zaparkování i snížit související spotřebu paliva.

 

- Ekonomika založená na spolupráci: Jedním z klíčů k budoucnosti je podpora sdílení zboží. Trendem v mobilitě bude sdílení vozidel mezi několika uživateli, kteří budou mít k vozidlu přístup na základě digitálního klíčku ve svém chytrém telefonu. Digitální aplikace pro tyto účely budou mít stále větší význam.

 

Odkaz na video zde:

https://youtu.be/O_HNhI8dpmE

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2016 prodal SEAT na celém světě 410 200 vozidel, což je nejlepší výsledek od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.