Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Rozšiřování produktové řady SEAT pokračuje

SEAT posílí svou ofenzivu v segmentu SUV třetím modelem

03.23.2017

SEAT posílí svou ofenzivu v segmentu SUV třetím modelem

/      Nové SUV míří do segmentu nad modelem Ateca a stane se vlajkovou lodí značky SEAT

/      Vůz, nabízený ve verzích s 5 nebo 7 sedadly, se objeví u prodejců v roce 2018

/      Nový model bude navržen a vyvinut v Barceloně, výrobu zajistí závod Wolfsburg v srdci koncernu Volkswagen

 

Praha, 23/03/2017 - SEAT pokračuje v rozšiřování své produktové řady. Španělský výrobce automobilů posílí produktovou ofenzivu, kterou zahájila Ateca, uvedením třetího SUV, které se stane vlajkovou lodí značky SEAT. Nové SUV míří do segmentu nad úspěšným modelem Ateca. Připravovaná novinka se bude nabízet ve verzích s 5 nebo 7 sedadly a u prodejců se objeví v roce 2018.

 

Předtím, ve druhé polovině letošního roku, začne SEAT prodávat model Arona, kompaktní crossover, který se bude vyrábět v závodě Martorell na stejné platformě jako Ibiza. Dnes oznámené SUV bude vyrábět závod Volkswagen ve Wolfsburgu. Maximální využití stávajícího výrobního zařízení pro modely na platformě MQB A2 povede ke zvýšení synergií v rámci koncernu Volkswagen.

 

Luca de Meo, předseda představenstva společnosti SEAT, vyjádřil s novým SUV spokojenost: "Tento vůz k nám přivede nové zákazníky, posílí image značky a velmi pozitivním způsobem ovlivní naši schopnost vytvářet zisk. Bude to automobil navržený v Barceloně a vyráběný v Německu. Výroba nového SUV ve Wolfsburgu, srdci koncernu, posílí spojení mezi značkami SEAT a Volkswagen."

 

S novým SUV značky SEAT, které bude v nadcházejících letech přispívat k dalšímu zlepšování finančních výsledků společnosti, bude modelová ofenziva pokračovat i po roce 2017. Oznámení o jeho výrobě bylo zveřejněno během prezentace výsledků společnosti SEAT za rok 2016, které byly s provozním ziskem 143 milionů eur nejlepší v historii španělské značky.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží více než 80 % své výroby a působí ve více než 75 zemích. V roce 2016 prodal SEAT na celém světě 410 200 vozidel, což je nejlepší výsledek od roku 2007.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.