Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

SEAT a Ducati

Klenoty na kolech

04.07.2017

Klenoty na kolech

/   SEAT a Ducati spolu sdílejí shodné tradice, vášeň pro design a inovace, jakož i intenzivní účast v motoristickém sportu

/   Celkem 150 let historie obou značek ukazují Isidre López a Livio Lodi, dva muži, kteří zodpovídají za sbírky historických automobilů SEAT a motocyklů Ducati

/   SEAT Leon CUPRA, nejvýkonnější model značky SEAT, je oficiálním vozem týmu Ducati v nedávno zahájené sezoně MotoGP

 

Praha, 07/04/2017 - Dvě značky z jihu Evropy, SEAT (Barcelona) a Ducati (Boloňa), upevňují své partnerství v rámci mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP. V 18 závodech letošní sezony MotoGP je oficiálním vozem italského týmu Leon CUPRA, nejvýkonnější model španělského výrobce automobilů. SEAT i Ducati se přitom ohlížejí na více než 150 let pestré historie, v níž lze nalézt řadu společných jmenovatelů, jako jsou shodné tradice, vášeň pro design a inovace nebo dlouhodobé působení ve světě motoristického sportu.

 

Za doprovodu dvou strážců klenotů na dvou a čtyřech kolech, Livia Lodiho a Isidra Lópeze, jsme si v příslušných historických sbírkách prohlédli milníky z úspěšné historie obou společností:

 

- Od "papamobilu" až po Caseyho Stonera: Každá ze značek SEAT a Ducati má svou sbírku, která udržuje jejich tradice při životě. V budově A122 společnosti SEAT je umístěno 263 vozidel, včetně závodních vozů a několika modelů, které se zapsaly do historie Španělska. Skvělým příkladem je SEAT 600, který postavil Španělsko na kola, nebo legendární "papamobil", který byl speciálně vyroben pro návštěvu papeže v roce 1982. Muzeum Ducati v Boloni ukazuje nejkultovnější modely značky. Mezi ně patří například první závodní motocykl 125 Desmo GP nebo Desmosedici GP07, na němž Casey Stoner získal titul mistra světa v roce 2007.

 

 - Na stupních vítězů:  Obě společnosti vyvíjejí a vyrábějí vozidla pro běžný provoz na veřejných komunikacích, ale mohou se pochlubit také úspěšným působením ve světě motoristického sportu. SEAT Sport získal od roku 1970 dva tituly mistra světa v závodech cestovních vozů (v letech 2008 a 2009), více než 25 titulů v soutěžích a úspěšně organizuje značkové pohárové závody na okruzích po celém světě. Značka Ducati závodí v MotoGP 14 let, během nichž zvítězila v 33 závodech, a 24 sezon bojuje v mistrovství světa superbiků SWC (Superbike World Championship), v němž má na svém kontě již 17 titulů mistra světa v hodnocení konstruktérů, a je přítomna v řadě dalších národních mistrovství. Italský tým zvítězil v roce 2007 v mistrovství světa MotoGP s australským závodním jezdcem Caseym Stonerem.

 

- Od Montjuïcu po Monte Carlo: Obě společnosti mají ve své historii vozidla, která se zúčastnila legendárních závodů a soutěží. SEAT 124 v úpravě pro skupinu 4 se umístil na stupních vítězů v nezapomenutelné Rallye Monte Carlo 1977 a motocykl Ducati 900 zvítězil ve vytrvalostním závodě 24 h Montjuïc v roce 1980, v jednom z nejnáročnějších závodů v motocyklové historii, který se konal na městském okruhu.

 

- Červená Ducati: I barvy mohou hrát velkou roli. Zatímco na motocyklu 750 Paso debutovala v roce 1985 charakteristická barva "červená Ducati", získala Rallye Monte Carlo 1977 přezdívku "závod taxíků SEAT" podle soutěžních vozů SEAT 124 skupiny 4, protože tento model i barvu tehdy používali provozovatelé taxislužby ve Španělsku.

 

Video ke stažení zde:

https://youtu.be/RAWkgUWyuIk

 

 

 

 

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.