Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji

Více než 41 000 prodaných vozidel

SEAT zvýšil v dubnu své prodeje o 16%

05.05.2017

Více než 41 000 prodaných vozidel

/   Od začátku roku vzrostly prodeje značky na celém světě o 14,5 %

/   Španělsko, Velká Británie a Německo s dvouciferným růstem

/   SEAT dosáhl historicky nejvyššího počtu prodaných vozidel od ledna do dubna ve Velké Británii, Mexiku, Turecku, Rakousku, Švýcarsku a Izraeli

/   SEAT příští týden představí nový model Ateca FR na autosalonu Automobile Barcelona

 

Praha, 05/05/2017 - Prodeje značky SEAT pokračují v rychlém růstu. Od ledna do dubna dodal SEAT na celém světě 158 700 vozidel, což je o 14,5 % více než ve stejném období v roce 2016 (138 600 vozů). Dubnové prodeje na hlavních trzích nezpomalily ani velikonoční svátky, které snížily počet pracovních dnů. Počet dodaných vozidel SEAT tak v porovnání se stejným měsícem uplynulého roku vzrostl o 16,0 % na celkových 41 400 vozidel
(2016: 35 700 vozů).

 

Wayne Griffiths, člen představenstva společnosti SEAT, zodpovědný za marketing a prodej, k tomu říká: "Dubnové prodejní výsledky značky SEAT zcela odpovídají výraznému růstu v prvním čtvrtletí letošního roku. Motorem našich obchodních úspěchů na celém světě je Ateca, ale také modernizovaný Leon k nám přivádí značné počty soukromých i firemních zákazníků, což dokládá například nedávná realizace největšího fleetového obchodu v naší historii v Turecku. Pozitivně se vyvíjejí také prodeje aktuální generace modelové řady Ibiza, která je na konci svého životního cyklu."

 

K úspěšnému vývoji prodeje značky SEAT nejvíce přispívají Španělsko, Velká Británie a Německo, tři největší trhy španělského výrobce automobilů. Po prvních čtyřech měsících letošního roku zůstává největším trhem společnosti Španělsko s 33 800 prodanými vozidly (+22,9 %), následované Německem (29 700 vozů; +10,0 %) a Velkou Británií (20 800 vozů; +23,7 %). Francie, jeden ze strategických trhů značky SEAT, vykazuje rovněž velmi dobré výsledky s 8800 prodanými vozidly, resp. nárůstem o 20,2 %. Rakousko (6300 vozů; +29,0 %) a Švýcarsko (3400 vozů; +69,6 %) si udržují trend silného růstu a SEAT patří v obou zemích mezi 10 nejprodávanějších značek. SEAT uzavřel první čtyři měsíce letošního roku s historicky nejlepšími prodejními výsledky ve Velké Británii, Mexiku, Turecku, Rakousku, Švýcarsku a Izraeli.

 

"SEAT si vede úspěšně také na českém trhu, na němž patří za měsíc duben i první čtyři měsíce letošního roku mezi deset nejprodávanějších značek," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "Duben jsme uzavřeli se 777 registracemi nových vozů SEAT a meziročním nárůstem 3,1 %, zatímco od ledna do konce dubna bylo v České republice registrováno již 2860 nových vozů SEAT. To je o 7,8 % více než ve stejném období uplynulého roku. Čeští zákazníci se nejčastěji rozhodují pro Leon s 1501 prodanými vozy od začátku letošního roku, po něm následuje Ibiza se 778 vozy a Ateca s 259 vozy."

 

SEAT v dubnu zahájil předprodej nového modelu Ibiza, který se objeví u prodejců v červnu. Od pondělí 1. května do 18. května se účastní 800 novinářů z 30 zemí mezinárodní dynamické prezentace nového modelu Ibiza, která se koná v Barceloně. Nová Ibiza bude také hvězdou autosalonu Automobile Barcelona, který otevře své brány 11. května. SEAT na něm představí ve světové premiéře rovněž nový model Ateca FR, nejsportovnější verzi prvního SUV španělské značky.

 

Nárůst prodeje zvyšuje výnosy společnosti SEAT

Z finančního hlediska přinesl nárůst prodeje výrazné zvýšení výnosů z prodeje v prvním čtvrtletí letošního roku o 20,2 % na rekordních 2,487 miliardy eur. Po historicky nejvyšším provozním zisku v roce 2016 dosáhl provozní zisk společnosti SEAT v prvních třech měsících roku 2017 výše 56 milionů eur, což je o 4,1 % více než ve stejném období loňského roku.

 

 

SEAT Leon Cup Racer a Petr Fulín v ETCC 2017

SEAT a Petr Fulín, dvojnásobný mistr a dvojnásobný vicemistr evropského poháru cestovních vozů FIA ETCC, pokračují v úspěšné spolupráci, navázané v roce 2015. Jeden z nejtalentovanějších českých okruhových jezdců současnosti se umístil v ETCC 2015 a 2016 na druhém místě v celkovém pořadí s vozem SEAT Leon Cup Racer v barvách českého zastoupení značky SEAT. První závod ETCC 2017 se jel koncem dubna v italské Monze. V květnu se uskuteční dva závody, na maďarském Hungaroringu a německém Nürburgringu. Červnový závod na okruhu Vila Real v Portugalsku stanoví pořadí před letní přestávkou, po níž se závodníci postaví na start v září v belgickém Zolderu. Finále ETCC 2017 budou sledovat diváci na Autodromu Most v České republice.

 

 

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % své výroby a působí ve více než 80 zemích prostřednictvím 1700 autorizovaných prodejců. V roce 2016 dosáhl SEAT provozního zisku 143 milionů eur, nejlepšího výsledku ve své historii, a na celém světě prodal téměř 410 000 vozidel.

 

Skupina SEAT zaměstnává více než 14 500 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza a Leon. Vozy SEAT Alhambra dodává výrobní závod v Portugalsku, vozy Mii vyrábí závod na Slovensku, Toledo a Ateca vznikají v České republice.

 

Nadnárodní společnost disponuje jako největší průmyslový investor do výzkumu a vývoje ve Španělsku také Technickým Centrem, v němž pracuje 1000 inženýrů na vývoji inovativní automobilové techniky. V souladu s vyhlášenou strategií důsledné ochrany životního prostředí odpovídají veškeré aktivity společnosti SEAT kritériím trvale udržitelného rozvoje, a to se zvláštním zřetelem na snižování emisí CO2 a efektivní využívání energií.

 

 

 

Kontakt pro média:

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

 

www.seat.cz

http://seat-mediacenter.com