SEAT

Flotila vozů SEAT Tarraco bude v Plzeňském kraji zachraňovat lidské životy

Zpět na Novinky a události
18. 11. 2022
  • Všestranný SEAT Tarraco vstoupil do náročné služby u záchranářů v Plzeňském kraji
  • Potřebné úpravy vozidel podle požadavků zdravotníků zajistila renomovaná česká společnost Sicar
  • Zásahová vozidla SEAT Tarraco předali zástupci českého importéra SEAT a autorizovaného prodejce Autocentrum Jan Šmucler

Praha, 18/11/2022. SEAT Tarraco vstoupil do služeb Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje (ZZS PK) ve speciální úpravě jako sanitní vůz. Plzeňští záchranáři převzali celkem šest vozů SEAT Tarraco 2.0 TDI s pohonem všech kol, přestavěných renomovanou českou společností Sicar pro potřeby záchranných služeb. Slavnostní předání vozidel SEAT Tarraco proběhlo ve středu 16. listopadu 2022 v Plzni za účasti zástupců českého importéra automobilů SEAT a plzeňského autorizovaného prodejce Autocentrum Jan Šmucler.

"Mám velkou radost, že můžeme záchranářům v Plzeňském kraji poskytnout flotilu zásahových vozů, na které se mohou spolehnout 24 hodin denně, 7 dnů v týdnů, 365 dnů v roce, a to za všech myslitelných podmínek. Skvělé spolupráce s Autocentrem Šmucler a možnosti stát se součástí plzeňské záchranky s tak kvalitním vozem si velmi vážíme," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "SEAT Tarraco je naší vlajkovou lodí v oblíbeném segmentu SUV a díky své robustní konstrukci s pohonem všech kol a vyspělou technikou je skvěle připraven na celoroční ostrý provoz s vysokým počtem ujetých kilometrů."

"Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na zakázce pro Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje. Šest vozů SEAT Tarraco je dodáno ve výbavě XPERIENCE s dvoulitrovým objemem motoru, pohonem všech kol a výkonem 147 kW. Doufám, že všechny vozy budou sloužit ke spokojenosti výjezdových jednotek," dodává Miroslav Bláha, jednatel Autocentra Šmucler.

Plzenští záchranáři jsou v České republice vůbec prvními uživateli sanitních vozů SEAT Tarraco. Šestice těchto rychlých SUV bude sloužit po téměř celém Plzeňském kraji od Tachovska a jižního Plzeňska přes Plzeň až po Klatovsko. Vzhledem k požadavkům na maximální úroveň jízdní dynamiky a bezpečnosti v náročných provozních podmínkách byla pro sanitní úpravu od společnosti vybrána verze modelu Tarraco poháněná nejvýkonnějším vznětovým motorem 2.0 TDI (147 kW/200 k) ve spojení se 7stupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem všech kol 4Drive.

Nové sanitní vozy SEAT Tarraco budou nasazovány v rámci tzv. víceúrovňového setkávacího systému (RV systému, resp. systému rendez-vous). Posádka tvořená lékařem a zdravotnickým záchranářem vyjíždí v tomto případě k zásahům v menším sanitním voze, aby potřebným poskytla rychlou lékařskou pomoc. RV systém se tím liší od rychlé zdravotnické pomoci (RZP), jejíž posádka ve složení řidič-záchranář a zdravotnický záchranář používá velká sanitní vozidla na základě lehkých užitkových vozů. Speciální sanitní vozidla odvozená od osobních automobilů, jakým je SEAT Tarraco, mají kromě transportního nosítka, jímž z prostorových důvodů nedisponují, veškerou výbavu pro ošetření pacienta shodnou s velkými sanitními vozidly. Výhodou sanitního Tarraca je především rychlost a flexibilita při poskytování přednemocniční neodkladné péče.

SEAT Tarraco má díky své vysoké úrovni jízdní dynamiky a bezpečnosti ve spojení s velkorysým a variabilním vnitřním prostorem skvělé předpoklady pro funkci záchranářského vozidla, ale ze stejných důvodů je také oblíbenou volbou firemních i soukromých zákazníků. Tarraco ztělesňuje svým výrazným vnějším designem, luxusní atmosférou v interiéru, řadou vyspělých motorů a inovativními technologiemi podvozku základní hodnoty značky SEAT. Největší SUV v nabídce španělské automobilky uspokojí řidiče, kteří požadují užitné vlastnosti pětimístného nebo sedmimístného automobilu, praktičnost vyšší polohy sedadel, ale současně si potrpí na vytříbenou estetiku vozidla a oceňují harmonickou kombinaci elegance a sportovního charakteru.

V interiéru modelu Tarraco se snoubí vysoká kvalita, ergonomie a velkorysý prostor s nejmodernějšími technologiemi informačních a zábavních systémů a konektivity. Tarraco s vnější délkou 4735 mm, vnější šířkou 1839 mm a vnější výškou 1658 mm nabízí za druhou řadou sedadel zavazadlový prostor o objemu 700 litrů (7místná verze), resp. 760 litrů (5místná verze).

Zákazníci mají pro model Tarraco na výběr tři vyspělé zážehové motory - 1.5 TSI (110 kW/150 k) a 2.0 TSI (140 kW/190 k nebo 180 kW/245 k) - a dvě sofistikované vznětové jednotky 2.0 TDI (110 kW/150 k nebo 147 kW/200 k). Alternativně je k dispozici plug-in hybridní verze e-HYBRID s výkonem 180 kW/245 k. SEAT Tarraco je na českém trhu nabízen ve třech výbavových liniích Style, XPERIENCE a FR za ceny od 894 900 Kč, včetně prodloužené pětileté záruky výrobce s omezením na 100 000 km, kterou SEAT poskytuje na všechny své modely.

SEAT je značkou s nejmladším zákaznickým profilem v Evropě (průměrný věk jejích zákazníků je o 10 let nižší, než je průměr trhu) a bránou pro nové klienty koncernu Volkswagen Group (56 % zákazníků přichází ke značce SEAT od značek mimo koncern). SEAT nabízí automobily "stvořené v Barceloně", s přitažlivým designem a nejvyspělejšími spalovacími motory.

Značka SEAT v současnosti nabízí nejsilnější produktovou řadu v její historii. Portfolio šesti modelů zahrnuje širokou škálu pohonů, od nejhospodárnějších spalovacích motorů tradiční konstrukce přes částečně hybridní a externě nabíjitelné hybridní pohony až po spalovací motory na stlačený zemní plyn. SEAT nedávno uvedl na trh modely SEAT Leon e-HYBRID a SEAT Tarraco e-HYBRID a v letošním roce představí modernizované verze modelů Ibiza a Arona. Téměř polovinu prodejů značky SEAT tvoří tři modely v segmentu SUV (Arona, Ateca a Tarraco).

SEAT se navíc zaměřuje na městskou mobilitu prostřednictvím obchodní jednotky SEAT MÓ, která se zabývá vývojem a realizací strategie společnosti v oblasti budoucí mikromobility s důrazem na elektrické produkty a služby.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]

SEAT Mediacenter