Každý výlet vyžaduje správné obutí

SEAT Pneuservis

SEAT Pneuservis

Specialisté na pneumatiky a kola

Nejméně dvakrát ročně je se zahájením nové sezóny nutné vyměnit letní, resp. zimní pneumatiky. U svého servisního partnera SEAT máte jistotu, že dostanete správné pneumatiky vhodné pro svůj model. Tam si můžete vybrat z velké nabídky renomovaných výrobců pneumatik. Váš servisní partner SEAT má permanentně připravené atraktivní nabídky a poskytne odborné poradenství. Pneuservis u vašeho servisního partnera SEAT přirozeně také znamená okamžitou montáž a uskladnění zimních, resp. letních pneumatik za příznivou cenu. Při nákupu nových pneumatik a kol odevzdejte své staré pneumatiky hned k recyklaci - přirozeně zdarma.

SEAT Arona in Dark Camouflage mit Dach in Candy Weiß.
Kompletní kola SEAT

Originální kola SEAT

Dopřejte sobě a svému vozu maximální styl, bezpečí a kvalitu. Snadno. S originálními koly SEAT, která se vyznačují vysokou kvalitou, mimořádnou životností a bezpečností. Vyberte si z široké nabídky rozměrů, barev a designů.

SEAT PneuGarance

Kvalita pneumatik má nezanedbatelný význam pro vaši bezpečnou jízdu. Pneumatiky jsou trvale vystaveny velkému zatížení, a to nejen kvůli mnohdy nekvalitnímu povrchu vozovek. Na cestách vás čekají různé nástrahy jako hřebíky, šrouby, ostré kameny, které mohou pneumatiku poškodit natolik, že ji nelze opravit. V těchto případech se vám bude hodit náš garanční program SEAT PneuGarance, který vám ušetří peníze.

Naši záruku na pneumatiku automaticky získáte pokud ji koupíte u autorizovaného prodejního a servisního partnera SEAT. Garance je poskytována už při zakoupení jedné pneumatiky a je platná po dobu tří let. Vztahuje se na neopravitelná poškození vzniklá při běžném provozu, včetně najetí na obrubník. Pokud máte platnou doživotní Záruku mobility, můžete využít i odtah do nejbližšího autorizovaného servisu Volkswagen.

S programem SEAT PneuGarance získáte slevu až 70 % z ceny pneumatiky, na niž je garance uplatňována. Výše slevy (stejně jako doba platnosti záruky) závisí na hloubce zbytkového dezénu, přičemž limitem je 5 mm. Slevu můžete uplatnit pouze v případě, že nakoupíte novou pneumatiku u autorizovaného prodejního a servisního partnera SEAT, cena nové pneumatiky bude snížena o poskytnutou slevu.

Garanci můžete uplatnit u kteréhokoli autorizovaného partnera SEAT v České republice.

Přejít na mapu prodejních a servisních partnerů SEAT.

Jak hluboký profil?

Letní pneumatiky s minimálním profilem 3mm poskytují více bezpečnosti - i v nepříznivých podmínkách. U zimních pneumatik se doporučuje dokonce profil minimálně 4 mm.

Pro ty, kdo šetří pohonné hmoty

Při nákupu svých letních pneumatik dbejte na valivý odpor - optimalizovaný valivý odpor snižuje spotřebu pohonných hmot, šetří životní prostředí a zároveň nezatěžuje tolik vaši peněženku.

Správný tlak v pneumatikách

Ani ty nejlepší pneumatiky nepomohou, pokud nesouhlasí tlak vzduchu v nich. Příliš nízký tlak způsobuje "válcování", vede k přehřívání a v nejhorším případě k prasknutí pneumatiky. Příliš vysoký tlak zhoršuje jízdní projev vozu a urychluje opotřebení.

Takto bude kontrola správná:

Kontrolu provádějte, pokud možno, když jsou pneumatiky chladné.

  • Správný tlak pneumatik vašeho vozu - platí pro letní i zimní pneumatiky - najdete např. na vnitřní straně víčka tankovací nádrže.
  • Tlak v pneumatikách uzpůsobte podle osob nebo zavazadel v autě.
  • Při jízdě se pneumatiky zahřívají a tlak se automaticky zvyšuje. Tlak vzduchu potom nesnižujte.
  • Před delšími jízdami na dálnici a na dovolené také občas zkontrolujte tlak vzduchu.
Nejlepší ochrana před defektem

AirStop®

Poškození pneumatik představuje skoro 25 % všech problémů s automobilem. Podstatnou část poškození způsobuje drobné propíchnutí běhounu pneumatiky. Díky technologii AirStop® však ve většině těchto případů můžete pokračovat v jízdě i s defektem v běhounu do průměru 5 mm - což je například typické pro propíchnutí hřebíkem.

Jak AirStop® funguje:

Uvnitř pneumatik je speciální samozacelující hmota, která je chrání před ztrátou tlaku. Řešení přitom nijak znatelně neovlivňuje kvalitu jízdního chování, valivý odpor ani jejich životnost. Pneumatiky lze montovat na všechny standardní ráfky a nevyžadují žádné další příslušenství. AirStop® doporučujeme využívat se systémem kontrolujícím tlak v pneumatikách.