Tato stránka používá cookies ke zkvalitnění zážitku z jízdy naší stránkou.
Souhlasím a pokračuji
VÝMĚNA PNEUMATIK S KOMPLETNÍM SERVISEM U PROFESIONÁLŮ.

SEAT Pneuservis

Specialisté na pneumatiky a kola

Nejméně dvakrát ročně je se zahájením nové sezóny nutné vyměnit letní, resp. zimní pneumatiky. U svého servisního partnera SEAT máte jistotu, že dostanete správné pneumatiky vhodné pro svůj model. Tam si můžete vybrat z velké nabídky renomovaných výrobců pneumatik. Váš servisní partner SEAT má permanentně připravené atraktivní nabídky a poskytne odborné poradenství. Pneuservis u vašeho servisního partnera SEAT přirozeně také znamená okamžitou montáž a uskladnění zimních, resp. letních pneumatik za příznivou cenu. Při nákupu nových pneumatik a kol odevzdejte své staré pneumatiky hned k recyklaci - přirozeně zdarma.

Kompletní kola SEAT

Originální kola SEAT

Dopřejte sobě a svému vozu maximální styl, bezpečí a kvalitu. Snadno. S originálními koly SEAT, která se vyznačují vysokou kvalitou, mimořádnou životností a bezpečností. Vyberte si z široké nabídky rozměrů, barev a designů.

 

Originální kvalita, za kterou ručíme.

SEAT PneuGarance

Kvalita pneumatik má nezanedbatelný význam pro vaši bezpečnou jízdu. Pneumatiky jsou trvale vystaveny velkému zatížení, a to nejen kvůli mnohdy nekvalitnímu povrchu vozovek. Na cestách vás čekají různé nástrahy jako hřebíky, šrouby, ostré kameny, které mohou pneumatiku poškodit natolik, že ji nelze opravit. V těchto případech se vám bude hodit náš garanční program SEAT PneuGarance, který vám ušetří peníze.

Naši záruku na pneumatiku automaticky získáte pokud ji koupíte u autorizovaného prodejního a servisního partnera SEAT. Garance je poskytována už při zakoupení jedné pneumatiky a je platná po dobu tří let. Vztahuje se na neopravitelná poškození vzniklá při běžném provozu, včetně najetí na obrubník. Pokud máte platnou doživotní Záruku mobility, můžete využít i odtah do nejbližšího autorizovaného servisu Volkswagen.

S programem SEAT PneuGarance získáte slevu až 70 % z ceny pneumatiky, na niž je garance uplatňována. Výše slevy (stejně jako doba platnosti záruky) závisí na hloubce zbytkového dezénu, přičemž limitem je 5 mm. Slevu můžete uplatnit pouze v případě, že nakoupíte novou pneumatiku u autorizovaného prodejního a servisního partnera SEAT, cena nové pneumatiky bude snížena o poskytnutou slevu.

Garanci můžete uplatnit u kteréhokoli autorizovaného partnera SEAT v České republice.

Jak hluboký profil?

Letní pneumatiky s minimálním profilem 3mm poskytují více bezpečnosti - i v nepříznivých podmínkách. Kdo jezdí s nižším profilem, nemá sice problém se zákonem, ve vlhku má ale špatné karty. U zimních pneumatik se doporučuje dokonce profil minimálně 4 mm.

Pro ty, kdo šetří pohonné hmoty

Při nákupu svých letních pneumatik dbejte na valivý odpor - optimalizovaný valivý odpor snižuje spotřebu pohonných hmot, šetří životní prostředí a zároveň nezatěžuje tolik vaši peněženku. Rádi vám poradíme!

Správný tlak v pneumatikách

Ani ty nejlepší pneumatiky nepomohou, pokud nesouhlasí tlak vzduchu v nich. Rozhodující pro bezpečnost a celé spektrum výkonů vašich pneumatik je pravidelná kontrola. Záleží na tom najeté kilometry, chování v zatáčkách, schopnost dlouhého provozu, spotřeba pohonných hmot, brzdná dráha, atd. Příliš nízký tlak způsobuje "válcování", vede k přehřívání a v nejhorším případě k prasknutí pneumatiky. Příliš vysoký tlak zhoršuje pozici auta na vozovce a vede k jednostrannému sjíždění.

Takto bude kontrola správná:

Kontrolu provádějte, pokud možno, když jsou pneumatiky chladné.

  • Správný tlak pneumatik vašeho vozu - platí pro letní i zimní pneumatiky - najdete např. na vnitřní straně víčka tankovací nádrže.
  • Tlak v pneumatikách uzpůsobte podle osob nebo zavazadel v autě.
  • Při jízdě se pneumatiky zahřívají a tlak se automaticky zvyšuje. Tlak vzduchu potom nesnižujte.
  • Před delšími jízdami na dálnici a na dovolené také občas zkontrolujte tlak vzduchu.

Štítek EU pro pneumatiky

Od listopadu 2012 musí být podle nařízení Evropské Unie označeny všechny nové pneumatiky prodávané v EU standardizovanými štítky. Štítky konečnému zákazníkovi poskytnou základní přehledné informace a mohou být prvním vodítkem při rozhodování o výběru nové pneumatiky. Díky označení, které vypadá podobně jako například u ledniček či jiných spotřebičů, tak každý na první pohled snadno zjistí vliv pneumatiky na spotřebu paliva, přilnavost pneumatiky za mokra a klasifikaci hluku výrobku. Odborníci vítají značení standardizovanými štítky pozitivně, nicméně poradenství odborníků v oblasti výběru pneumatik bude podle nich i nadále významné.

Zpětné odběry upotřebených pneumatik

Porsche Česká republika s.r.o., dovozce vozů Volksvagen, Audi, SEAT a Volkswagen Užitkové vozy zajišťuje prostřednictvím autorizované sítě servisních partnerů pro majitele vozů výše uvedených značek zdarma zpětný odběr použitých pneumatik.


Seznam servisních partnerů naleznete zde.

Najděte svého nejbližšího partnera SEAT