SEAT S.A.

Jeho Veličenstvo král Filip VI. Španělský poskytl audienci představenstvu společnosti SEAT S.A.

Zpět na Novinky a události
19. 09. 2023
  • Mezi hlavní témata tohoto setkání patřila elektrifikace Španělska, vývoj projektu Future: Fast Forward a současná situace společnosti SEAT S.A.

Praha, 19/09/2023. Jeho Veličenstvo král Filip VI. Španělský udělil v paláci Albéniz v Barceloně audienci představenstvu společnosti SEAT S.A. v čele s jeho předsedou Waynem Griffithsem. Nejvyšší představitelé společnosti SEAT S.A. informovali v průběhu tohoto setkání Jeho královské Veličenstvo o pokroku v realizaci projektu Future: Fast Forward, jehož cílem je vytvořit ze Španělska evropské centrum elektromobility, a také o úspěších společnosti SEAT S.A., která uzavřela první polovinu roku 2023 s nejlepšími výsledky v historii.

Projekt Future: Fast Forward, vedený společnostmi SEAT S.A., Volkswagen Group a PowerCo, si klade za cíl elektrifikovat Španělsko a s 10 miliardami eur je největší průmyslovou investicí v historii této země. Součástí plánů je výstavba prvního španělského závodu na výrobu akumulátorových článků pro elektromobily ve městě Sagunto (provincie Valencia) a elektrifikace výrobních závodů Martorell a Navarra, které budou vyrábět elektromobily od roku 2025. Investice do projektu Future: Fast Forward přímo přispějí k rozvoji španělské ekonomiky více než 145 000 pracovními místy a více než 2,1 miliardy eur.

Dodatečnou investicí 300 milionů eur vybuduje SEAT S.A. v Martorellu v rámci elektrifikace tamního výrobního areálu montážní závod pro akumulátorové systémy, který bude mít plochu o velikosti devíti fotbalových hřišť a zajistí více než 400 přímých a více než 100 nepřímých pracovních míst.

Členové představenstva společnosti SEAT S.A. upozornili také na výzvy a příležitosti, které elektrifikace Španělsku nabízí. Mezi probíraná témata patřily aspekty, jakými jsou například potřeba urychlené výstavby nabíjecí infrastruktury, daňové pobídky, které přispějí k obnově vozového parku, nebo konkurenční výhoda, kterou mohou španělskému průmyslu poskytnout energie z obnovitelných zdrojů.

Nejlepší pololetní výsledky v historii společnosti SEAT S.A.

Představitelé společnosti SEAT S.A. informovali Jeho královské Veličenstvo také o úspěších španělského výrobce automobilů, který především díky značce CUPRA dosáhl v prvním pololetí roku 2023 rekordního výsledku s provozním ziskem 371 milionů eur, což je o 468 milionů eur více než ve stejném období loňského roku. V dosavadním průběhu letošního roku vzrostly prodeje značky SEAT o 18 % na téměř 200 000 prodaných vozů. A CUPRA prochází dokonce exponenciálním růstem. V roce 2023 bylo dodáno již téměř 150 000 vozidel CUPRA, což znamená meziroční nárůst o 60 %.

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA.

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. navíc vyrábí vozy Ateca v České republice a CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu. Obchodní jednotka SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu. Součástí společnosti je také SEAT CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně, a CASA SEAT v centru Barcelony.

Cílem společnosti je hrát vedoucí roli v přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group a jejich partneři investují do elektrifikace Španělska 10 miliard eur.

https://www.seat.com/company/news

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace

SEAT / CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]

SEAT Mediacenter