SEAT S.A.

Laura Carnicerová a Markus Haupt přebírají funkce v představenstvu společnosti SEAT S.A.

Zpět na Novinky a události
01. 07. 2022
  • Carnicerová byla jmenována členkou představenstva odpovědnou za lidské zdroje a organizaci
  • Haupt se vrací do společnosti SEAT S.A. po 11 letech jako člen představenstva odpovědný za výrobu a logistiku
  • Wayne Griffiths posiluje uvedenými dvěma manažery svůj tým, aby úspěšně dokončil největší transformaci v historii společnosti SEAT S.A.

Praha, 01/07/2022. Laura Carnicerová a Markus Haupt byli jmenováni novými členy představenstva společnosti SEAT S.A. Laura Carnicerová má na starosti oblast lidských zdrojů a organizaci, zatímco Markus Haupt ponese odpovědnost za výrobu a logistiku. Oba zkušení manažeři posilují tým nejvyššího vedení společnosti SEAT S.A., která aktuálně prochází největší transformací ve své historii.

Laura Carnicerová přichází z pozice personální ředitelky společnosti SEAT S.A. a v představenstvu nahrazuje Xaviera Rose. Jejím úkolem bude řídit změnu firemní kultury ve společnosti SEAT S.A. v souladu s transformací společnosti, která bude v nadcházejících letech zahrnovat pokračující elektrifikaci a růst značky CUPRA. Carnicerová se nové funkce ujala 1. července. Markus Haupt, v současnosti předseda představenstva výrobního závodu Volkswagen Navarra, nastoupí do společnosti SEAT S.A. 1. září. Ve své nové roli bude podporovat výrobní synergie mezi výrobními závody koncernu Volkswagen na Pyrenejském poloostrově (Martorell, Pamplona a Palmela v Portugalsku). Zkušený manažer vystřídá v představenstvu Herberta Steinera, který ze společnosti SEAT S.A. odchází, aby se postavil novým profesním výzvám.

Inženýrka s vášní pro lidi

Laura Carnicerová je držitelkou titulu PhD v oboru provozního inženýrství, který získala na Katalánské polytechnické univerzitě, UPC (Universitat Politècnica de Catalunya). Zkušenosti v automobilovém odvětví sbírá již od roku 1999, kdy nastoupila do společnosti SEAT S.A. O rok později přešla do centrály koncernu Volkswagen, kde se stala členkou týmu pro výzkum laserového svařování. V roce 2001 se Carnicerová vrátila do Barcelony a začala kariéru v oblasti rozvoje společnosti z interních zdrojů. V tomto období pracovala na různých pozicích a využívala přitom své výjimečné zkušenosti a manažerské dovednosti, které získala v technických oblastech výrobního a produktového plánování.

V roce 2015 se Carnicerová rozhodla pro radikální obrat ve své profesní kariéře a nastoupila do oddělení lidských zdrojů jako vedoucí školení a profesního rozvoje ve společnosti SEAT S.A., která jí svěřila také funkci ředitelky firemního učiliště. Carnicerová v tomto období řídila program transformace na Průmysl 4.0. Jeho cílem bylo zajistit, aby zaměstnanci měli nezbytné dovednosti a nástroje vyžadované budoucími profily pracovních pozic. Do praxe navíc s velkým úspěchem zavedla program nepřetržitého školení, "Always Learning", pro všechny zaměstnance. V uplynulých dvou letech byla personální ředitelkou společnosti. Na této vedoucí pozici iniciovala změnu firemní kultury v celé organizaci prostřednictvím různých strategií realizovaných napříč společností a zaměřených na jejích 15 000 zaměstnanců.

"Laura Carnicero je silným lídrem s prokazatelnými zkušenostmi v naší společnosti. Její jmenování je uznáním její práce i úspěchů a také důkazem interního talentu, který ve společnosti SEAT S.A. máme. Lidé jsou nejdůležitější hnací sílou naší organizace. Jsem přesvědčen o tom, že Laura je práci pro společnost SEAT a transformaci naší společnosti osobně oddána," zdůraznil Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT S.A.

Ohledně Hauptova jmenování Griffiths řekl, že "Markus je odborníkem na výrobu a procesy s velmi dobrými znalostmi společnosti SEAT. Mám radost, že přijal výzvu elektrifikovat naši společnost. Jeho jasným cílem je proměnit Španělsko v budoucí centrum elektromobility v Evropě. Markus je v koncernu Volkswagen zkušeným profesionálem a má motivaci řídit v Martorellu tuto změnu směřující k elektrifikaci".

Kariéra mezi Španělskem a Německem

Markus Haupt vystudoval v Barceloně obchodní management a již více než 20 let sbírá zkušenosti z mezinárodního působení ve službách koncernu Volkswagen, v němž zahájil svou profesní kariéru v roce 2001. Haupt se v prvních letech u značek SEAT a Audi specializoval na prototypy. V roce 2004 se vrátil do španělské společnosti jako vedoucí procesního a projektového managementu pro předsériovou výrobu ve společnosti SEAT. Na této pozici sehrál rozhodující úlohu při spuštění výroby modelu Audi Q3 v montážním závodě Martorell.

Hapt vedl významné výrobní projekty, například výrobu automobilů segmentu AO koncernu Volkswagen v německém Wolfsburgu nebo úspěšné zahájení sériové výroby modelu T-Roc v portugalské továrně Palmela. V posledních letech před svým návratem do společnosti SEAT S.A. měl Haupt příležitost podílet se na celokoncernovém přechodu výroby na elektromobilitu, a to jako předseda představenstva společnosti Volkswagen Navarra S.A. a generální ředitel výrobního závodu Pamplona.

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA, zatímco SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu.

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí v 75 zemích. Společnost zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. navíc vyrábí vozy Ateca v České republice, CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu a SEAT Alhambra v Portugalsku. Výrobní závody doplňuje SEAT CODE, centrum pro vývoj softwaru, a CASA SEAT v centru Barcelony.