CUPRA Formentor

Maják CUPRA

Zpět na Novinky a události
23. 05. 2019
  • Koncepční vůz CUPRA Formentor absolvoval poprvé cestu kolem mysu, po němž je pojmenován
  • Inspirací designu prvního modelu, vyvinutého specificky pro značku CUPRA, byl vítr a Středozemní moře
  • Silnice, vedoucí mnoha zatáčkami k majáku, byla vybudována ve 30. letech 20. století a lemuje útesy čnící do výšky více než 300 metrů

Praha, 23-05-2019 - Místo setkávání větrů - tak pojmenovali obyvatelé Mallorky Mys Formentor, který je nejsevernějším cípem ostrova. Velkolepá pobřežní silnice, lemující útesy, vyčnívající do výšky 300 metrů, vede k majáku, který je dominantním zakončením mysu. CUPRA Formentor po ní poprvé projíždí krajinou, jež inspirovala design tohoto modelu.

Tvarované větrem

Vítr a vlny tvarují příkré útesy Mysu Formentor každý den. Tato měnící se mořská scenérie inspirovala Alberta Torrecillase, designéra exteriérů ve službách značky CUPRA, k vytvoření aerodynamické siluety. "Vítr dává tvar skalám, což mě inspirovalo k tomu, abych navrhl na bočních plochách výrazně tvarované hrany, které vyjadřují dynamiku a pocit pohybu dokonce i u stojícího vozu."

Krystalicky čisté moře

Pokud vane severní vítr, mění tyrkysově modré moře svou barvu. V kaňonech pod hladinou, které jsou hluboké až 60 metrů a ideální pro potápění, je voda stále tmavší. Měnící se barvy Středozemního moře inspirovaly oddělení barev a materiálů k vytvoření odstínu modrá Petrol - hluboké, matně modré, až téměř černé. Tato barva byla navržena speciálně pro tento koncepční vůz. "Pokud svítí na kontury modelu CUPRA Formentor sluneční světlo, sahají vizuální dojmy od nejhlubších stínů až po nejjasnější lesk," říká Torrecillas.

Útesy, které se tyčí do výšky více než 300 metrů

Silnice, která se vine kolem poloostrova Formentor, je labyrintem zatáček, vybudovaným ve 30. letech 20. století italským inženýrem Antoniem Pariettim v drsném prostředí bičovaném silnými severozápadními větry. "Moje první jízda s vozem CUPRA Formentor po této pozoruhodné silnici, lemující příkré útesy, touto kouzelnou krajinou, byla úžasným zážitkem," vysvětluje Alberto. "Pocit, že řídíte automobil, jehož design jste navrhli, v tak velkolepé krajině, jako je tato, je jedinečný."

Fotovoltaická energie

Maják Formentor stojí na konci silnice, ve výšce 188 metrů nad mořem. Vzhledem k drsnému prostředí a špatné přístupnosti této lokality byla výstavba tohoto majáku v porovnání s ostatními majáky na Baleárských ostrovech nejnáročnější. Věž, vysoká 56 metrů, byla zprovozněna v roce 1863 a v současnosti používá fotovoltaickou energii. Model CUPRA Formentor je vybaven vysokovýkonným hybridním pohonem s možností vnějšího nabíjení, který razí cestu elektrifikaci značky.

CUPRA je exkluzivní značka pro výjimečné lidi. Jejím cílem je oslovovat zákazníky z řad milovníků automobilů a vycházet vstříc jejich očekáváním jedinečnosti, sofistikovanosti a sportovních výkonů. CUPRA slaví krátce po svém založení mimořádné úspěchy. Prodeje v roce 2018 vzrostly o 40 % v porovnání s předchozím rokem na 14 400 vozů. Kromě uvedení nových modelů na trh projevuje CUPRA svého závodního ducha účastí v motoristickém sportu, konkrétně v seriálu TCR. Svět značky CUPRA žije a je připraven podmanit si novou skupinu automobilových nadšenců v téměř 280 speciálně vybraných dealerstvích po celé Evropě.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]