SEAT

Odpovědi na otázky ohledně hybridních vozů

Zpět na Novinky a události
11. 01. 2022
  • Podle Evropského sdružení výrobců automobilů ACEA mají tři z deseti automobilů prodaných v Evropské unii hybridní pohon
  • Odborník ze společnosti SEAT S.A. odpovídá na dotazy motoristů z celé Evropy, kteří se chtějí o této stále oblíbenější technologii dozvědět více
  • SEAT Tarraco e-HYBRID nabízí celkový dojezd 730 kilometrů díky efektivní kombinaci dvou motorů

Praha, 11/01/2022. Podle dat, které zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů ACEA, mají tři z deseti automobilů prodaných v Evropské unii hybridní pohon. Údaje organizace ACEA, jež sdružuje 16 významných výrobců automobilů v Evropské unii, potvrzují rostoucí trend prodeje vozidel s alternativními technologiemi pohonu, z nichž nejvýznamnější jsou externě nabíjitelné hybridní vozy (PHEV). Tato stále oblíbenější technologie vyvolává otázky u motoristů z celé Evropy. Níže naleznete odpovědi odborníka společnosti SEAT S.A. na často kladené dotazy o hybridních vozech.

Jaký mají vozy PHEV dojezd na elektrický pohon? Administrativní asistentka Rita Steves de Matosová uvažuje o koupi externě nabíjitelného hybridního vozu. Rita žije v Portugalsku, které nabízí daňová zvýhodnění, ale nejprve chce vědět, jaký mají vozy kategorie PHEV dojezd. César Méndez, vedoucí výzkumu a vývoje hybridních vozů ve společnosti SEAT S.A., zdůrazňuje, že "****výhoda vozů PHEV spočívá v tom, že nabíjení jejich akumulátorů není závislé na spalovacím motoru****"****. "Vůz je vybaven nabíjecí zásuvkou, aby mohl být každé ráno před jízdou kompletně nabitý****,****" dodává. Například SEAT Tarraco e-HYBRID má na elektrický pohon dojezd 49 kilometrů. "To postačuje k tomu, aby bylo možné absolvovat každodenní jízdy ve 100% elektrickém režimu****,****" říká César.

Jsou hybridní vozy vhodné pro cestování na velké vzdálenosti? Tuto otázku položila account manažerka Aleksandra Rekasová z Polska. V této zemi zažívají externě nabíjitelné hybridní vozy prudký nárůst zájmu zákazníků. "Rozhodně ano****,****" odpovídá César. "Díky efektivní kombinaci spalovacího motoru a elektromotoru lze bez problému překonávat i střední a velké vzdálenosti." V případě modelu SEAT Tarraco e-HYBRID je celkový dojezd 730 kilometrů.

Jak dlouho trvá nabíjení? Alberto González ze Španělska se chce ujistit, že nabíjení akumulátorů nebude trvat příliš dlouho. Španělsko je dalším trhem, na němž došlo k největším nárůstům prodeje automobilů kategorie PHEV. "Všechno závisí na druhu kabelu a maximálním nabíjecím proudu****,****" říká César. Dobrou volbou pro domácí nabíjení je nástěnná nabíječka SEAT Wallbox. "Za optimálních podmínek nabijete svůj vůz za pouhé tři a půl hodiny."

Jak funguje rekuperace kinetické energie? Tuto otázku položil Patrick Röschl, rakouský fotograf a specialista na komunikaci, který kvůli práci jezdí každý den 20 kilometrů oběma směry. "Dvěma způsoby****,****" vysvětluje César. Jednak "při uvolnění pedálu plynu začne elektromotor pracovat jako generátor, který využívá setrvačnost vozidla." V druhém případě "při sešlápnutí pedálu brzdy funguje elektromotor na prvním úseku jako generátor, a zpomaluje tak vozidlo. Říkáme tomu rekuperační brzdění****.****" Patrick potřebuje hodně prostoru pro přepravu svých pracovních nástrojů a pomůcek nebo vybavení pro cyklistiku, lyžování a windsurfing, které provozuje ve svém volném čase. Proto má zájem o model SEAT Tarraco e-HYBRID s objemem zavazadlového prostoru až 1500 litrů.

Jak hybridní vozy fungují za nízkých teplot? Jonathan Björkvik je ve Švédsku vedoucím oddělení lidských zdrojů ve společnosti zaměřené na sportovní výbavu. V této severské zemi rostou prodeje externě nabíjitelných hybridních vozů nebývalým tempem. Jonathan chce však vědět, jak budou tyto vozy fungovat v chladných švédských zimách při teplotách hlubokou pod 0 °C. "To není problém****,****" odpovídá César. "I v případě, že teplota vysokonapěťového systému klesne pod -10 °C, zůstane spalovací motor funkční, a elektromotor začne fungovat, jakmile se za jízdy ohřeje," říká nakonec.

IMAGEN

CHYRONS

FAQ Híbrid 1

Podle Evropského sdružení výrobců automobilů ACEA mají tři z deseti automobilů prodaných v Evropské unii hybridní pohon

FAQ Híbrid 2

SEAT Tarraco e-HYBRID nabízí celkový dojezd 730 kilometrů díky efektivní kombinaci dvou motorů

FAQ Híbrid 3

César Méndez, vedoucí výzkumu a vývoje hybridních vozů ve společnosti SEAT S.A., odpovídá na dotazy motoristů z celé Evropy, kteří se chtějí o hybridních vozech dozvědět více

FAQ Híbrid 4

Výhoda vozů PHEV spočívá v tom, že nabíjení jejich akumulátorů není závislé na spalovacím motoru

FAQ Híbrid 5

Při uvolnění pedálu plynu začne elektromotor pracovat jako generátor, který využívá setrvačnost vozidla

FAQ Híbrid 6

Vůz je vybaven nabíjecí zásuvkou, aby mohl být každé ráno před jízdou kompletně nabitý

FAQ Híbrid 7

Za optimálních podmínek nabijete svůj vůz za pouhé tři a půl hodiny

SEAT je značkou s nejmladším zákaznickým profilem v Evropě (průměrný věk jejích zákazníků je o 10 let nižší, než je průměr trhu) a bránou pro nové klienty koncernu Volkswagen Group (56 % zákazníků přichází ke značce SEAT od značek mimo koncern). SEAT nabízí automobily "stvořené v Barceloně", s přitažlivým designem a nejvyspělejšími spalovacími motory.

Značka SEAT v současnosti nabízí nejsilnější produktovou řadu v její historii. Portfolio šesti modelů zahrnuje širokou škálu pohonů, od nejhospodárnějších spalovacích motorů tradiční konstrukce přes částečně hybridní a externě nabíjitelné hybridní pohony až po spalovací motory na stlačený zemní plyn. SEAT nedávno uvedl na trh modely SEAT Leon e-HYBRID a SEAT Tarraco e-HYBRID a v letošním roce představí modernizované verze modelů Ibiza a Arona. Téměř polovinu prodejů značky SEAT tvoří tři modely v segmentu SUV (Arona, Ateca a Tarraco).

SEAT se navíc zaměřuje na městskou mobilitu prostřednictvím obchodní jednotky SEAT MÓ, která se zabývá vývojem a realizací strategie společnosti v oblasti budoucí mikromobility s důrazem na elektrické produkty a služby.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]