SEAT

SEAT a CUPRA sbírají úspěchy v prestižní anketě FLEET DERBY 2023

Zpět na Novinky a události
02. 02. 2023
  • Ocenění Firemní prodeje roku 2022 získal Petr Schmidt, Corporate Sales Manager SEAT & CUPRA
  • Ve třídě Referentské vozy bodoval v anketě FLEET DERBY 2023 třetím místem SEAT Leon Sportstourer
  • Porotce zaujal dynamický rozvoj značky CUPRA v roce 2022 s nárůstem prodejů o 260 procent

Praha, 02/02/2023. Značkám SEAT a CUPRA se na českém fleetovém trhu daří a potvrzují to i aktuální výsledky prestižní ankety FLEET DERBY 2023. Porotce ankety zaujal dynamický rozvoj ambiciózní značky CUPRA na českém trhu. Zatímco v roce 2021 se prodalo 643 vozů CUPRA, loni to bylo již 2313 vozů, což znamená nárůst prodeje o téměř 260 %. Za své mimořádné výkony si tak ze slavnostního vyhlášení výsledků ankety FLEET DERBY 2023 odnesl ocenění Firemní prodeje roku 2022 Petr Schmidt, který má na startosti fleetové prodeje značek CUPRA a SEAT. Dalším úspěchem v anketě FLEET DERBY 2023 je třetí místo ve třídě Referentské vozy pro SEAT Leon Sportstourer.

"Ocenění Firemní prodeje roku 2022 si velmi vážím a patří nejen mně, ale celému našemu týmu a prodejní síti obou značek SEAT a CUPRA," říká Petr Schmidt, Corporate Sales Manager SEAT & CUPRA ve společnosti Porsche Česká republika. "V loňském roce se nám navzdory omezeným výrobním kapacitám kvůli nedostatku polovodičů a dalších dílů podařilo realizovat řadu úspěšných fleetových obchodů a ve stejné obchodní strategii, která je založena na úzké spolupráci s našimi stálými zákazníky a na aktivním oslovování nových zákazníků, budeme postupovat i v letošním roce. Kromě toho také pokračujeme v prohlubování spolupráce s většinou renomovaných leasingových společností na českém trhu."

Mezi největší fleetové zákazníky značek SEAT a CUPRA patřily v roce 2022 mezinárodní autopůjčovny, například SIXT, Europcar, Hertz a další. Vozové parky autopůjčoven posílil především Formentor, který byl loni nejúspěšnějším flotilovým modelem značky CUPRA. Sedmdesát vozů Formentor odebral SIXT, dalších čtyřicet převzal Europcar. Obě společnosti také počítají s dodáním celkem šedesáti vozů CUPRA Leon. Úspěšným tendrem byla rovněž dodávka vozidel pro Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje, kde se do služby zařadily vozy SEAT Tarraco, zatímco Státní fond dopravní infastruktury se rozhodl pro model SEAT Ateca. Dalšími významnými fleetovými klienty značek SEAT a CUPRA v loňském roce byly mimo jiné společnosti ČEZ, Schenker, Würth a Marelli Automotive Lighting.

Nezávislá odborná anketa FLEET DERBY vybírá nejlepší automobily pro vozové parky firem a podnikatelů. V sudých ročnících jsou předmětem hlasování také další produkty a služby na flotilovém trhu. Hlasování flotilových manažerů v jednotlivých kategoriích probíhá prostřednictvím internetu. Nominované automobily jsou rozděleny do šesti tříd - manažerské vozy, SUV a crossovery, referentské vozy, elektromobily, ekologické vozy (hybridní pohony, LPG, CNG) a užitkové vozy do 3,5 tuny. Odborná porota volí celkové vítěze, kteří se stanou držiteli titulu Flotilové auto roku a Flotilové elektroauto roku. Mezi posuzovaná kritéria patří především celkové náklady (TCO), poměr cena/výkon, technická vyspělost konstrukce, zůstatková hodnota, ale také spotřeba, emise, reprezentativní charakter nebo jízdní vlastnosti a bezpečnost. Anketu FLEET DERBY organizuje magazín Business Car.

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA.

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí v 74 zemích. Společnost zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. navíc vyrábí vozy Ateca v České republice a CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu. Obchodní jednotka SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu. Součástí společnosti je také SEAT CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně.

Cílem společnosti je hrát důležitou roli v elektrifikaci dopravy ve městech se zvláštním zaměřením na transformaci španělského automobilového průmyslu.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]

SEAT Mediacenter