SEAT

SEAT vylepšuje udržitelnost modelů SEAT Ibiza a Arona speciální edicí Marina

Zpět na Novinky a události
29. 05. 2023
  • SEAT pokračuje ve spolupráci s organizací SEAQUAL INITIATIVE, která urychluje zavádění inovací a cirkulární ekonomiky a současně chrání přírodní zdroje Středozemního moře
  • SEAT také zahahuje novou spolupráci s firmou Autoneum: Používáním recyklovaných materiálů LABEL blue by BORGERS****® pomůže odstranit z oceánů více než 2 miliony plastových lahví ročně
  • Speciální edice SEAT Ibiza a Arona Marina používají pro čalounění sedadel upcyklovaný materiál SEAQUAL****® YARN, zatímco všechny verze modelů SEAT Ibiza a Arona mají nyní koberce a podlahové krytiny z recyklovaných materiálů LABEL blue by BORGERS****®
  • Svěží design v kombinaci s bohatou výbavou edice Marina budou dostupné již od 489 900 Kč (Ibiza) / 524 900 Kč (Arona)

Praha, 29/05/2023. SEAT pokračuje ve své spolupráci s organizací SEAQUAL INITIATIVE, jejímž cílem je urychlovat zavádění inovací a cirkulární ekonomiky a přispívat k ochraně přírodních zdrojů ve Středozemním moři a dalších oblastech. SEAT současně také zahajuje novou spolupráci s firmou Autoneum a jako první výrobce automobilů začal používat recyklované materiály LABEL blue by BORGERS®. Tím pomůže odstraňovat z oceánských vod více než 2 miliony plastových lahví ročně.

SEAT těmito kroky zlepšuje udržitelnost modelů SEAT Ibiza a Arona. Jejich speciální edice Marina mají čalounění sedadel s materiálem SEAQUAL® YARN, zatímco všechny verze modelů SEAT Ibiza a Arona jsou nyní vybavovány koberci a podlahovými krytinami vyrobenými z recyklovaných materiálů LABEL blue by BORGERS®, získávaných z plastového odpadu odhozeného do moře.

SEAQUAL INITIATIVE a LABEL blue by BORGERS® spolupracují s nevládními organizacemi, rybáři, úřady a místními komunitami na čištění moří a oceánů. Mořský odpad z pláží, hladiny i dna oceánů a moří, řek a jejich ústí je sbírán v rámci úklidových programů. Po roztřídění podle různých druhů materiálu se plasty očistí a přemění na upcyklovaný plast z moří, který se používá k výrobě vláken SEAQUAL® YARN pro čalounění sedadel a polyesterových vláken LABEL blue by BORGERS® pro podlahové krytiny a koberce.

"SEAT usilovně hledá inovativní řešení, abychom splňovali naše cíle v oblasti udržitelnosti. Projekty, mezi něž patří například používání recyklovaných materiálů, nejenže pomáhají naší společnosti dosahovat svých cílů, ale také přispívají k průběžnému čištění našich jezer, řek a oceánů," řekl Dr. Werner Tietz, člen představenstva odpovědný za výzkum a vývoj značek SEAT a CUPRA. "SEAT s velkým odhodláním přispívá k ochraně přírodních zdrojů ve své bezprostřední blízkosti - v oblasti Středozemního moře. Je to mimořádně důležitá součást našich aktivit v oblasti trvalé udržitelnosti."

Speciální edice modelů SEAT Ibiza a Arona Marina bude dostupná v široké škále motorizací s výkony od 70 do 110 kW s možností volby manuální nebo automatické převodovky DSG. Charakteristickým znakem modelů v edici Marina je svěží design v interiéru díky nové kombinaci použitých odstínů a materiálů na sedadlech, dekorech palubní desky, u výdechů klimatizace a na výplních dveří. Nová kola v rozměrech 17 a 18 palců s broušenou úpravou a černo-stříbrným odstínem zajistí snadnou identifikaci edice Marina i z vnějšku.

Zákazníky potěší bohatá sériová výbava obsahující automatickou dvouzónovou klimatizaci, tmavá zadní okna, zadní parkovací senzory nebo plnou konektivitu systémů Full Link a SEAT CONNECT v kombinaci s atraktivní cenou již od 489 900 Kč u modelu SEAT Ibiza Marina, respektive 524 900 Kč u modelu SEAT Arona Marina. Pro náročnější zákazníky je dostupná dále obohacená varianta Marina+ doplňující sériovou výbavu například o bezklíčové odemykání Kessy, ambientní LED osvětlení interiéru a řadu dalších komfortních a estetických prvků.

Výroba speciální edice vozů SEAT Ibiza a Arona Marina, jejichž výbava zahrnuje čalounění sedadel SEAQUAL® YARN a podlahové krytiny a koberce z recyklovaných polyesterových vláken LABEL blue by BORGERS® vyráběných z plastového odpadu z moří, bude zahájena v červnu 2023.

SEAT je jednou z nejikoničtějších a nejznámějších španělských značek na mezinárodních trzích. Automobily značky SEAT, založené před více než 70 lety, jsou součástí života lidí již po mnoho generací. Modely SEAT s přitažlivým designem vytvořeným v Barceloně jsou bránou pro nové klienty koncernu Volkswagen.

Značka SEAT v současnosti nabízí modely s širokou škálou pohonů od nejhospodárnějších, tradičních spalovacích motorů přes částečně hybridní jednotky (tzv. mild hybrid) až po externě nabíjitelné hybridní systémy (tzv. plug-in hybrid): SEAT Ibiza, vůz ztělesňující mladého ducha značky; SEAT Arona, všestranné městské SUV; SEAT Leon a Leon Sportstourer, prostorné a sportovní kompaktní automobily; SEAT Ateca, SUV s moderním a přitažlivým designem; a SEAT Tarraco, velké SUV španělské značky. Tři modely značky SEAT v kategorii SUV tvořily v roce 2022 více než polovinu prodaných vozů SEAT.

https://www.seat.com/

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Společnost, která na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto a projektu MOON pro výstavbu nabíjecí infrastruktury, vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]