SEAT

Jeden vůz, bezpočet možností

Zpět na Novinky a události
02. 09. 2021
  • Velká část Evropanů dává při cestování na zahraniční i tuzemskou dovolenou přednost automobilu
  • Obyvatelům měst i milovníkům přírody přinášíme pět tipů, jak si užít samotnou cestu i její cíl
  • SEAT Arona s novým stupněm výbavy Xperience nabízí zřetelně offroadovější a robustnější charakter, vyspělou konektivitu a mimořádnou bezpečnost - je tedy ideálním vozem pro návštěvy velkoměst i objevování nejodlehlejších míst

Praha, 02/09/2021. Přelom léta a podzimu je pro mnohé ideální dobou pro dlouho očekávanou dovolenou. Letošní rok je však stále ještě ovlivněn pandemií onemocnění COVID-19, a tak velká část Evropanů cestuje za poznáním a novými zážitky automobilem. Hlavním trendem se stává turistika ve vlastní zemi, ale řada lidí se ani za ztížených podmínek nehodlá vzdát své vysněné dovolené na mořských plážích. Roste rovněž obliba venkovských oblastí a své věrné příznivce mezi turisty mají také velkoměsta. Bez ohledu na destinaci a osobní preference hrají automobily pro mobilitu i nadále zásadní roli, ať se jedná o cestování do nejznámějších turistických center, nebo do nejúžasnějších zapadlých míst na venkově.

Z tohoto důvodu vám při výběru vhodného vozu doporučujeme posoudit jeho provozní vlastnosti jak v ulicích velkoměsta, tak i na venkovských silnicích. SEAT nedávno představil modernizovanou verzi svého bestselleru v segmentu B, modelu Arona, a současně s ní uvedl na trh také nový stupeň výbavy Xperience, který je ideální jak pro obyvatele měst, tak pro dobrodruhy. Níže přinášíme pět tipů, jak získat maximum z modelu SEAT Arona Xperience a užít si cestu i samotný cíl.

Komfort především.

Cestování automobilem by mělo být komfortní, ať cestujete ve dvou, s rodinou, přáteli nebo sami. Díky tomu budete chtít zvolit i opravdu nečekané trasy. Arona Xperience proto nabízí ve svém interiéru výrazně kvalitnější materiály a posouvá úroveň komfortu na ještě vyšší úroveň. Součástí výbavy je multifunkční volant obšitý kůží Nappa, nově navržená přístrojová deska s měkkými materiály a větší plovoucí displej informačního a zábavního systému s úhlopříčkou až 9,2 palce. Prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu 400 litrů jsou navíc zárukou, že nic nebude bránit ani velkým dobrodružstvím.

Vždy ve spojení.

Pobyt v úžasné přírodě nemusí být v rozporu s nejmodernějšími technologiemi za volantem. Díky novému systému SEAT CONNECT je nyní připojení chytrého telefonu k vozu ještě rychlejší a snadnější. Prostřednictvím mobilního telefonu můžete mít dokonce trvalé spojení se svým vozem a pomocí aplikace získávat na dálku jeho provozní údaje a data o poloze. Díky této funkci už nikdy nebude problémem, pokud zapomenete, kde jste vůz zaparkovali,ať je to v neznámém městě, nebo na vrcholu nejimpozantnějšího útesu, protože ho můžete snadno najít a dokonce zamknout nebo odemknout jeho dveře, nastavit alarm proti odcizení či zkontrolovat stav vozidla před usednutím za volant.

Robustní a bezpečný.

Na jízdu po nejhrbolatějších cestách musíte být připraveni. Nový SEAT Arona Xperience umocňuje svůj offroadový charakter robustnějším vnějším designem, který zahrnuje větší nárazník, novou masku chladiče a zadní difuzor. Ale jeho síla nespočívá pouze v atraktivním vzhledu. Řada asistenčních systémů zajistí ochranu dokonce i na nejnebezpečnějších silnicích. Mezi tyto pomocníky patří Travel Assist, jenž kombinuje systémy ACC a Lane Assist v celém rozsahu provozních rychlostí, Side Assist, který detekuje ostatní vozidla v oblastech slepého úhlu do vzdálenosti až 70 metrů od vozu, a parkovací asistent se zadní kamerou.

Osvětlená silnice i za nejtemnější noci.

Ať preferujete jízdu za dne, nebo v noci, dobré osvětlení je klíčové, ale někdy bývá viditelnost na silnicích nižších tříd velmi špatná, což mobilitu komplikuje. Model Arona Xperience je proto vybaven 100% Full LED předními světlomety včetně nově navržených a umístěných mlhových světlometů. Asistent pro dálková světla navíc zabraňuje oslňování ostatních řidičů detekováním vozidel vpředu, jedoucích oběma směry, a automaticky přepíná mezi dálkovými a tlumenými světly. V interiéru je ambientní osvětlení na předních dveřích spolu s barevnými a osvětlenými výdechy ventilační soustavy ve specifické barvě pro stupeň výbavy Xperience: zelená Aran.

Splynutí s krajinou.

Říká se, že barva vašeho vozu vyjadřuje vaši osobnost, ale co kdybyste ji mohli využít také k vlastnímu maskování na neočekávaných místech? Ať se vydáte k moři, na hory nebo k ikonickým budovám, model Arona nabízí mnoho barev a jejich kombinací u dvoubarevného lakování karoserie, aby dokonale splynul s okolní krajinou. Například nový modrý odstín Sapphire Blue lze snadno zaměnit za modré nebe, nový modrý lak Asphalt Blue připomíná rozbouřené moře a nový odstín Dark Camouflage (dodává se výhradně pro model Arona) vytváří dojem listnatého lesa za soumraku. Pro střechu je kromě již dvou dříve nabízených barev - šedé Magnetic Tech nebo černé Midnight - perfektním odstínem nový lak bílá Candy, který dokonale ladí s mraky za teplého dne.

SEAT je jedinou společností ve Španělsku v odvětví automobilového průmyslu s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group. SEAT vyváží 81 % svých vozidel a působí ve více než 75 zemích. V roce 2019 prodal SEAT 574 100 vozidel, což je nejvyšší počet v 70leté historii společnosti, dosáhl zisku po zdanění 346 milionů eur a rekordních příjmů z prodeje více než 11 miliard eur.

SEAT vynaložil v roce 2019 celkem 1,259 miliardy eur na investice, převážně do vývoje nových elektrifikovaných modelů. Navíc v rámci svého úsilí o dekarbonizaci investoval 27 milionů eur do trvale udržitelných iniciativ a pracuje na realizaci ambiciózní ekologické strategie Move to Zero, jejímž cílem je vytvořit z Martorellu do roku 2030 výrobní závod s nulovou bilancí emisí oxidu uhličitého.

Skupina SEAT zaměstnává více než 15 000 kvalifikovaných pracovníků ve třech výrobních závodech Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí velmi úspěšné modelové řady Ibiza, Leon a Arona. SEAT Tarraco sjíždí z montážní linky v Německu a Ateca vzniká v České republice.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]