SEAT

Vášeň značky SEAT pro českou atletiku neslábne ani po 23 letech

Zpět na Novinky a události
26. 05. 2022
  • Spolupráce značky SEAT s Českým atletickým svazem skvěle funguje již 23 let
  • SEAT jako partner ČAS aktivně podporuje organizátory atletických Mistrovství ČR
  • SEAT podporuje projekty Atletika pro děti a Atletika pro rodinu

Praha, 26/05/2022. SEAT pokračuje ve svém dlouhodobém partnerství s Českým atletickým svazem (ČAS). Španělská automobilová značka se sportovním duchem zajišťuje svými vozy mobilitu českým atletům i zdárný průběh atletických závodů a mítinků. SEAT se jako oficiální partner Českého atletického svazu prezentuje atraktivními modely ze své široké nabídky také na jednotlivých atletických akcích.

"Dlouhodobá spolupráce s Českým atletickým svazem, trvající již bezmála čtvrt století, je důkazem, že SEAT je značkou, na kterou je naprosté spolehnutí," říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. "Těší nás, že i v letošním roce můžeme podporovat české atlety a setkávat se s fanoušky atletiky na celorepublikových i regionálních atletických akcích."

"Máme velkou radost, že se již více než dvě desetiletí můžeme opřít o tak skvělého partnera, jakým je SEAT," říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu. "Vozy SEAT pomáhají českým atletům při náročné přípravě a nám v zázemí usnadňují organizaci atletických mítinků a závodů a zajišťují jejich hladký průběh. Za dosavadní spolupráci značce SEAT velmi děkujeme a těšíme se na její pokračování."

České atletické jaro je ve znamení seriálu mistrovství České republiky v nejrůznějších atletických disciplínách, které odstartovalo 2. dubna mistrovstvím ČR v chůzi na 20 km v Poděbradech a 9. dubna mistrovstvím ČR v půlmaratonu v Pardubicích. Vozy SEAT byly v obou případech pro organizátory nepostradatelné, mimo jiné jim byla svěřena role časomíry.

SEAT se jako oficiální partner Českého atletického svazu zúčastní také mistrovství ČR mužů a žen v Hodoníně (24. - 25. června 2022), mistrovství ČR mužů a žen do 22 let v Brně (27. - 28. srpna 2022), mistrovství ČR družstev mužů a žen v Chebu (4. září 2022), mistrovství ČR v běhu na 10 km Praha - Běchovice (25. září 2022) a mistrovství v přespolním běhu mužů, žen, juniorů a juniorek v Rumburku (26. listopadu 2022).

SEAT se v rámci podpory české atletiky tradičně zaměřuje i na nejmenší sportovce a rodiny s dětmi. Španělská značka proto na výše uvedené červnové mistrovství v Hodoníně, na zářijový mítink v Kadani a na akci Mladé Běchovice (Praha - Běchovice; 17. září) zve rodiny s dětmi, aby přišly nejen povzbuzovat nejlepší české atlety, ale také si zasportovat v rámci projektů Atletika pro děti a Atletika pro rodinu. Cílem těchto aktivit je vést děti k tomu, aby si přirozeně osvojily základní pohybové dovednosti, ať se jedná o běh, skok nebo hod. Všestranná atletika jim totiž nabízí ideální způsob, jak získat základy zdravého pohybu a vývoje. Malí sportovci se pak po této základní atletické přípravě mohou rozhodnout, zda chtějí pokračovat s výkonnostní atletikou nebo se věnovat jinému sportu.

SEAT se stal oficiálním partnerem Českého atletického svazu již v roce 1999. Vozy SEAT zajišťují od té doby spolehlivou mobilitu výjimečným českým atletům, trenérům a funkcionářům ČAS. Fanoušci atletiky se s automobily značky SEAT setkávají také na významných atletických mítincích. Pevným základem dlouhodobého a úspěšného partnerství značky SEAT s českou atletikou jsou společné hodnoty, ať se jedná o sportovního ducha, touhu po nejlepších výkonech nebo univerzální zaměření. Mezi nejprestižnější akce, realizované doposud v rámci vzájemné spolupráce značky SEAT a Českého atletického svazu, patří halové mistrovství Evropy v atletice, které se uskutečnilo v březnu 2015 v Praze.

SEAT je značkou s nejmladším zákaznickým profilem v Evropě (průměrný věk jejích zákazníků je o 10 let nižší, než je průměr trhu) a bránou pro nové klienty koncernu Volkswagen Group (56 % zákazníků přichází ke značce SEAT od značek mimo koncern). SEAT nabízí automobily "stvořené v Barceloně", s přitažlivým designem a nejvyspělejšími spalovacími motory.

Značka SEAT v současnosti nabízí nejsilnější produktovou řadu v její historii. Portfolio šesti modelů zahrnuje širokou škálu pohonů, od nejhospodárnějších spalovacích motorů tradiční konstrukce přes částečně hybridní a externě nabíjitelné hybridní pohony až po spalovací motory na stlačený zemní plyn. SEAT nedávno uvedl na trh modely SEAT Leon e-HYBRID a SEAT Tarraco e-HYBRID a v letošním roce představí modernizované verze modelů Ibiza a Arona. Téměř polovinu prodejů značky SEAT tvoří tři modely v segmentu SUV (Arona, Ateca a Tarraco).

SEAT se navíc zaměřuje na městskou mobilitu prostřednictvím obchodní jednotky SEAT MÓ, která se zabývá vývojem a realizací strategie společnosti v oblasti budoucí mikromobility s důrazem na elektrické produkty a služby.