SEAT S.A.

Společnost SEAT S.A. podepsala se zastupitelstvem Barcelony smlouvu o podpoře inovací a udržitelné městské mobility

Zpět na Novinky a události
16. 02. 2024

  • Dohoda se zaměřuje na výzvy spojené s podporou barcelonské ekonomiky, propagací elektromobility, realizací městských inovací a posilováním značky Barcelona
  • Společnost SEAT S.A. bude ve spolupráci se zastupitelstvem Barcelony vyhledávat nové způsoby, jak propagovat používání elektrifikovaných vozidel a zlepšovat nabíjecí infrastrukturu v této metropoli
  • SEAT S.A. upevňuje více než 70leté spojení se svým sídelním městem, které inspirovalo inovativního a revolučního ducha značky CUPRA

Praha, 16/02/2024. Společnost SEAT S.A. uzavřela se zastupitelstvem Barcelony smlouvu o společném řešení výzev, které přináší udržitelná městská mobilita, podporování městské ekonomiky, urychlené zavádění městských inovací a propagování značky Barcelona.

Jaume Collboni, starosta Barcelony, a Wayne Griffiths, předseda představenstva značek SEAT a CUPRA, podepsali smlouvu v sídle společnosti SEAT S.A. v Martorellu. Slavnostního aktu se zúčastnily také Patricia Suchová, ředitelka společnosti SEAT S.A. odpovědná za korporátní provozní činnosti, a Maria Eugènia Gayová, druhá místostarostka Barcelony. Hosté navíc navštívili technické centrum, v němž se seznámili s budoucími modely společnosti.

„Tato smlouva je dalším potvrzením našeho zájmu o budoucnost Barcelony, v níž jsme vznikli před více než 70 lety a s níž budeme i nadále spolupracovat na transformaci městské mobility a podpoře její ekonomiky. S tímto městem a jeho obyvateli cítíme hluboké spojení. Barcelona má enormní potenciál a je mezinárodně oceňovaná za svou kulturu a podnikavého, inovativního a revolučního ducha. V tomto městě jsme vyrobili první vůz značky SEAT a z tohoto města inspiruje značka CUPRA celý svět,“ vysvětlil úzký vztah společnosti SEAT S.A. k Barceloně Wayne Griffiths, předseda představenstva značek SEAT a CUPRA.

Starosta Barcelony zdůraznil hodnotu této nové spolupráce se společností SEAT S.A. a potvrdil, že jím spravované velkoměsto potřebuje organizace, jakou je SEAT S.A., jejichž vlastní cíle se shodují s těmi barcelonskými. Collboni uvedl, že „tato smlouva urychlí vývoj elektromobility, pomůže posílit závazek katalánského hlavního města k dekarbonizaci a také podpoří kvalitní vzdělávání pracovníků v odvětví mobility“.

Starosta ocenil „historickou roli, kterou společnost SEAT S.A. se svými zaměstnanci sehrála v industrializaci města a růstu jeho automobilového průmyslu i v budování sociální a sousedské identity městských čtvrtí La Marina a Zona Franca“. „V současnosti mají její přínosy podobu důležitého zaměření na inovace, vzdělávání a vytváření kvalitních pracovních míst,“ poznamenal.

Barcelona jako centrum udržitelné mobility

Společnost SEAT S.A. bude v souladu s nově uzavřenou smlouvou sdílet s Barcelonou své know-how v oblastech mobility, inovací a elektrifikace a rozvíjet projekty v těchto oblastech. Třicet procent vozidel provozovaných v barcelonské nízkoemisní zóně má elektrický pohon nebo štítek ECO. V rámci této spolupráce budou vyhledávány nové způsoby, jak podporovat používání elektrifikovaných vozidel a zlepšovat nabíjecí infrastrukturu v této metropoli. Hlavním cílem je realizovat udržitelnou městskou mobilitu, která zlepší kvalitu života obyvatel Barcelony.

Jednou z priorit smlouvy mezi společností SEAT S.A. a zastupitelstvem Barcelony je také revitalizace její podnikatelské a průmyslové sítě – se zvláštním zaměřením na čtvrť Zona Franca – prostřednictvím spolupráce mezi veřejným a soukromým sektorem. Cílem smlouvy je podporovat realizaci projektů založených na principech cirkulární ekonomiky a aktivity zaměřené na vzdělávání v oblasti mobility. Tyto kroky společně se spoluprací na městských inovačních projektech a iniciativách pro posílení digitálního ekosystému katalánského velkoměsta, upevní postavení Barcelony jako technologického centra a magnetu pro investice a talenty.

SEAT S.A. a městské zastupitelstvo Barcelony hodlají pokračovat ve vzájemné spolupráci, která upevňuje mezinárodní postavení španělského velkoměsta. Smlouva přispěje k podpoře image Barcelony na globální scéně elektrické a udržitelné mobility, přiláká nové projekty, urychlí inovace a oživí ekonomiku.

Více než 70leté spojení mezi Barcelonou a společností SEAT S.A.

Společnost SEAT S.A. spojují s Barcelonou pevné historické vazby. Více než 70 let uplynulo od okamžiku, kdy první vůz značky SEAT opustil brány starého výrobního závodu Zona Franca. Společnost SEAT od té doby spolupracuje s organizacemi a firmami v tomto velkoměstě na mnoha iniciativách. Barcelona vdechla značce SEAT energického ducha a od roku 2018 reprezentuje esenci značky CUPRA, rebelského, emocionálního a nekonvenčního vyzývatele. Dvě barcelonské čtvrti daly své jméno modelům CUPRA Born a CUPRA Raval. Značka CUPRA vzdala hold svému sídelnímu městu loňskou kampaní „I CUPRA BCN“.

Společnost SEAT S.A. posunula v roce 2020 své zaměření na Barcelonu o krok dál otevřením centra CASA SEAT, které se stalo novým epicentrem kulturní scény velkoměsta. SEAT S.A. také pracuje na proměně Barcelony v etalon digitalizace mobility prostřednictvím svého inovačního centra SEAT CODE, které vyvíjí revoluční řešení v oblasti mobility, konektivity a digitalizace.

SEAT S.A.

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen a prodává vozidla pod značkami CUPRA a SEAT.

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody - Martorell, El Prat de Llobregat a Barcelona, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. dále vyrábí vozy CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu a rodinu Ateca v České republice.

Společnost SEAT S.A. hraje vedoucí roli při přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group, PowerCo a jejich partneři investují v rámci projektu Future: Fast Forward 10 miliard eur do elektrifikace Španělska.

https://www.seat.com/company/news

SEAT

SEAT je jednou z nejikoničtějších a nejznámějších španělských značek na mezinárodních trzích. Automobily značky SEAT, založené před více než 70 lety, jsou součástí života lidí již po mnoho generací. Modely SEAT s přitažlivým designem vytvořeným v Barceloně jsou bránou pro nové klienty koncernu Volkswagen.

Značka SEAT v současnosti nabízí modely s širokou škálou mimořádně hospodárných pohonů od tradičních spalovacích motorů přes částečně hybridní jednotky (tzv. mild hybrid) až po externě nabíjitelné hybridní systémy (tzv. plug-in hybrid): SEAT Ibiza, vůz ztělesňující mladého ducha značky; SEAT Arona, všestranné městské SUV; SEAT Leon a Leon Sportstourer, prostorné a sportovní kompaktní automobily; SEAT Ateca, SUV s moderním a přitažlivým designem; a SEAT Tarraco, největší SUV španělské značky.

CUPRA

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, se stala jednou z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě. CUPRA má síť specializovaných prodejních míst po celém světě.

Značka CUPRA dosáhla v roce 2023 nového prodejního rekordu s více než 230 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je hrdým účastníkem závodního seriálu pro elektricky poháněné monoposty Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné filmový režisér J. A. Bayona, nominovaný na Oscary, jezdec Formule E Lucas Di Grassi, pouliční umělec TvBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace

SEAT / CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]

SEAT Mediacenter