SEAT

Nové motory a vylepšený interiér pro modernizovaný SEAT Leon

Zpět na Novinky a události
10. 05. 2024

  • SEAT Leon obdržel nový motor 1.5 TSI poskytující 115 k (85 kW)/220 N.m
  • K dispozici s novou generací plug-in hybridních pohonů eHybrid, která nabízí nejvyšší výkon 204 k (150 kW) a dojezd více než 100 km výhradně na elektřinu
  • Interiér zaujme dvěma nově navrženými a vylepšenými uživatelskými rozhraními s displejem informačního a zábavního systému o úhlopříčce 10,4 palce, resp. 12,9 palce, a 15W bezdrátovou nabíječkou pro přenosná zařízení

Praha, 10/05/2024. SEAT Leon absolvoval technickou a technologickou modernizaci. Do nabídky byly zařazeny nové pohony – včetně nového motoru 1.5 TSI a nové generace plug-in hybridního pohonu eHybrid. Interiér obou karosářských verzí, 5dveřového hatchbacku a rodinného kombi Sportstourer, se nese v duchu vylepšené modernizace.

„SEAT Leon zůstává neodmyslitelnou součástí strategie značky a díky svým úspěchům nyní nabízí nové technologie,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT. „Rozšířená řada motorů zahrnující i novou generaci jednotek eHybrid je spolu s digitálními technologiemi dalším milníkem v evoluci tohoto modelu.“

SEAT Leon zůstává klíčovým pilířem ve strategii značky SEAT. Zákazníci mají široký výběr pohonů založených na čtyřech různých technologiích: TSI (zážehové motory), eTSI (mild hybridní jednotky), TDI (vznětové motory) a eHybrid (plug-in hybridní jednotky). Celkem je k dispozici sedm různých variant pohonu s nejvyšším výkonem od 115 k (85 kW) do 204 k (150 kW).

SEAT Leon se nyní dodává výhradně se čtyřválcovými motory, a to buď 1.5 TSI (zážehový motor, mild hybridní jednotka a plug-in hybridní systém), nebo 2.0 TDI (vznětový motor).

Základní jednotkou pro SEAT Leon je nový motor 1.5 TSI (dosud: 1.0 TSI), který poskytuje nejvyšší výkon 115 k/85 kW (+5 k/4 kW) a maximální točivý moment 220 N.m (+20 N.m) a dodává se ve spojení s 6stupňovou mechanickou převodovkou. Emise CO2 jsou 120–132 g/km a spotřeba paliva podle oficiálního zkušebního cyklu WLTP 5,3–5,8 litru na 100 kilometrů.

SEAT Leon je nabízen rovněž se dvěma mild hybridními variantami (eTSI) se zdvihovým objemem 1,5 litru a nejvyšším výkonem 115 kW (85 kW) nebo 150 k (110 kW), dodávanými výhradně v kombinaci se 7stupňovou automatickou převodovkou DSG. Spalovací motor je v tomto případě propojen s 48V mild hybridní technologií. Elektrifikace nejen zvyšuje hospodárnost, ale také komfort.

Nyní je pro SEAT Leon k dispozici i nová generace plug-in hybridního pohonu eHybrid, která poskytuje nejvyšší výkon 204 k (150 kW) a maximální točivý moment 350 N.m. Systém kombinuje zážehový motor TSI 1,5 litru o výkonu 150 k (110 kW), elektromotor o výkonu 115 k (85 kW) a sadu lithium-iontových akumulátorů s využitelnou kapacitou 19,7 kWh. Tato kombinace umožňuje modelu SEAT Leon poskytovat potěšení z ekologické jízdy s dojezdem více než 100 km výhradně na elektřinu. Je-li zapotřebí doplnit elektrickou energii do akumulátorové baterie, mohou nyní řidiči nabíjet na stejnosměrných rychlonabíječkách výkonem až 50 kW nebo střídavým proudem z domácí nástěnné nabíječky výkonem až 11 kW.

SEAT Leon obdržel technologická vylepšení také v oblasti vnější výbavy. Poprvé budou pro tento hatchback značky SEAT k dispozici nové světlomety Matrix LED dodávané na přání.

V interiéru modelu SEAT Leon se digitalizace zaměřuje na nové a vylepšené uživatelské rozhraní v podobě digitálního panelu sdružených přístrojů Digital Cockpit (10,25“ displej) před volantem a většího, 10,4“ displeje sériově dodávaného informačního a zábavního systému (dosud: 8,25“) nebo 12,9“ displeje na přání dodávaného informačního a zábavního systému. Oba displeje mají posuvný ovladač osvětlený v retro stylu. A pokud je nutné nabít chytrá přenosná zařízení, SEAT Leon nyní nabízí funkci rychlého bezdrátového nabíjení s výkonem až 15 W díky technologii chlazení.

SEAT Leon byl navržen a vyvinut v Barceloně, kde bude v hlavním výrobním závodě Martorell také vyráběn od května 2024.

SEAT je jednou z nejikoničtějších a nejznámějších španělských značek na mezinárodních trzích. Automobily značky SEAT, založené před více než 70 lety, jsou součástí života lidí již po mnoho generací. Modely SEAT s přitažlivým designem vytvořeným v Barceloně jsou bránou pro nové klienty koncernu Volkswagen.

Značka SEAT v současnosti nabízí modely s širokou škálou mimořádně hospodárných pohonů od tradičních spalovacích motorů přes částečně hybridní jednotky (tzv. mild hybrid) až po externě nabíjitelné hybridní systémy (tzv. plug-in hybrid): SEAT Ibiza, vůz ztělesňující mladého ducha značky; SEAT Arona, všestranné městské SUV; SEAT Leon a Leon Sportstourer, prostorné a sportovní kompaktní automobily; SEAT Ateca, SUV s moderním a přitažlivým designem; a SEAT Tarraco, největší SUV španělské značky.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Společnost, která na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto a projektu MOON pro výstavbu nabíjecí infrastruktury, vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]

SEAT Mediacenter