SEAT

SEAT podporuje českou atletiku již čtvrt století

Zpět na Novinky a události
02. 02. 2024

  • SEAT se podílí nejen na přípravě vrcholových atletů, ale i na organizování atletických mítinků a výchově budoucích generací včetně vedení dětí k pravidelnému a zdravému pohybu
  • Flotila vozů SEAT jezdí ve službách Českého atletického svazu již od roku 1999
  • Fanoušky atletiky čeká v roce 2024 sezona nabitá sportovními zážitky

Praha, 02/02/2024. SEAT a Český atletický svaz (ČAS) spolupracují již 25. rokem. Úspěšné partnerství oblíbené značky osobních automobilů s českými atlety je i nadále postaveno na společných hodnotách sahajících od sportovního ducha přes touhu po nejlepších výkonech až po univerzální zaměření. SEAT podporuje českou atletiku rozmanitými způsoby. Český atletický svaz má již od roku 1999 pro své potřeby k dispozici flotilu vozů SEAT a se značkou SEAT se setkávají také diváci na českých atletických mítincích a účastníci sportovních akcí úspěšných projektů Atletika pro děti a Atletika pro rodinu s bohatým doprovodným programem pro rodiče a děti se zaměřením na pohyb a zábavu.

„SEAT je již čtvrt století hrdým a spolehlivým partnerem české atletiky! Mám proto velkou radost, že i v letošním roce se budeme setkávat na atletických mítincích po celém Česku a společně s fanoušky povzbuzovat nejlepší české atlety,“ říká Aleš Novák, ředitel divize SEAT společnosti Porsche Česká republika. „Stejně jako v mnoha našich praktických, komfortních a bezpečných modelech pamatujeme i v naší podpoře české atletiky na rodiny s dětmi, které si mohou na řadě míst zasportovat v rámci Atletiky pro děti a pro rodinu pod vedením zkušených trenérů, a získat tak důležité dovednosti pro zdravý a úspěšný život.“

„Máme velkou radost, že naše dlouhodobá spolupráce se skvělým partnerem, jakým je SEAT, pokračuje i v roce 2024. Letošní atletická sezóna je totiž nabitá sportovními zážitky. Vedle závodů, jako je mezinárodní halový mítink Českého atletického svazu – Czech Indoor Gala, který se letos poprvé dostal do nejprestižnější série světové atletiky World Indoor Tour Gold, nás čeká také mistrovství republiky, halové mistrovství světa a mistrovství Evropy, ale především pak letní olympijské hry v Paříži,“ říká Libor Varhaník, předseda Českého atletického svazu. „Díky značce SEAT finančně podporujeme přípravu samotných atletů, zvyšujeme úroveň domácích atletických mítinků a závodů, ale také rozvíjíme projekty, které rozpohybují nejen současnou, ale i budoucí generaci dětí. Příkladem je projekt Atletika pro děti, jenž prostřednictvím oddílů a klubů dává dětem možnost pravidelného pohybu, který je základem zdravého životního stylu.“

SEAT se v letošním roce bude prezentovat jako oficiální partner Českého atletického svazu mimo jiné v sérii mistrovství České republiky, kterou v únoru odstartuje halové mistrovství ČR mužů a žen v Ostravě a v listopadu završí mistrovství ČR v přespolním běhu mužů, žen a juniorů v Praze. Další atletické mítinky, na nichž budou nejlepší čeští atleti bojovat o titul mistra ČR, se v roce 2024 uskuteční v Poděbradech, Pardubicích, Zlíně, Jablonci nad Nisou, Táboře a Praze-Běchovicích.

SEAT se v souladu s dlouhodobou podporou české atletiky zaměřuje také na nejmenší sportovce a rodiny s dětmi, jimž usnadňují vstup do světa atletiky a sportu úspěšné projekty Atletika pro děti a Atletika pro rodinu. Organizátoři těchto akcí se snaží vést děti k přirozenému osvojování základních pohybových dovedností. Všestranná atletika zaměřená na rozmanité pohybové aktivity od běhu přes skok až po hod je pro získání základů zdravého pohybu a vývoje ideální. Malí sportovci se pak mohou po této základní atletické přípravě rozhodnout, zda chtějí pokračovat s výkonnostní atletikou nebo se věnovat jinému sportu.

Český dovozce automobilů SEAT uzavřel první partnerskou smlouvu s Českým atletickým svazem v roce 1999, ale úspěšné české atlety podporoval zápůjčkami svých vozů již před tímto krokem. Vozy SEAT od té doby zajišťují spolehlivou mobilitu výjimečným českým atletům, trenérům a funkcionářům ČAS. Fanoušci atletiky se s automobily značky SEAT setkávají také na významných atletických mítincích. SEAT je rovněž dlouhodobým partnerem projektů Atletika pro děti a Atletika pro rodinu. Mezi nejprestižnější akce, realizované doposud v rámci vzájemné spolupráce značky SEAT a Českého atletického svazu, patří halové mistrovství Evropy v atletice, které se uskutečnilo v březnu 2015 v Praze. Dalším významným mítinkem byl Kontinentální pohár 2018 pořádaný v Ostravě.

SEAT je jednou z nejikoničtějších a nejznámějších španělských značek na mezinárodních trzích. Automobily značky SEAT, založené před více než 70 lety, jsou součástí života lidí již po mnoho generací. Modely SEAT s přitažlivým designem vytvořeným v Barceloně jsou bránou pro nové klienty koncernu Volkswagen.

Značka SEAT v současnosti nabízí modely s širokou škálou mimořádně hospodárných pohonů od tradičních spalovacích motorů přes částečně hybridní jednotky (tzv. mild hybrid) až po externě nabíjitelné hybridní systémy (tzv. plug-in hybrid): SEAT Ibiza, vůz ztělesňující mladého ducha značky; SEAT Arona, všestranné městské SUV; SEAT Leon a Leon Sportstourer, prostorné a sportovní kompaktní automobily; SEAT Ateca, SUV s moderním a přitažlivým designem; a SEAT Tarraco, velké SUV španělské značky. Tři modely značky SEAT v kategorii SUV tvořily v roce 2022 více než polovinu prodaných vozů SEAT.

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Společnost, která na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto a projektu MOON pro výstavbu nabíjecí infrastruktury, vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]

SEAT Mediacenter