SEAT S.A.

Společnost SEAT S.A. nainstaluje 39 000 nových solárních panelů, jimiž ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů

Zpět na Novinky a události
30. 11. 2023

  • SEAT al Sol 2, rozšíření sluneční elektrárny společnosti SEAT S.A., zahájí provoz v roce 2024
  • Společnost SEAT S.A. nainstaluje solární panely ve třech různých výrobních závodech, a zvýší tak instalovaný výkon o 21 MW
  • Nově vybudované části solární elektrárny budou vyrábět 29 milionů kWh ročně, což je dostatečné množství elektrické energie pro kompletní nabití 500 000 elektromobilů CUPRA Born
  • Tento projekt reprezentuje významný milník v plánu dekarbonizace společnosti SEAT S.A. a zdůrazňuje její transformaci směřující k trvale udržitelnější mobilitě

Praha, 30/11/2023. Společnost SEAT S.A. ztrojnásobí kapacitu vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů montáží 39 000 nových solárních panelů. Rozšíření fotovoltaické elektrárny SEAT al Sol bude zahrnovat instalaci solárních panelů pokrývajících plochu 233 000 metrů čtverečních ve třech výrobních závodech společnosti SEAT S.A. – Martorell, El Prat a Barcelona. Tento projekt zdůrazňuje úsilí společnosti SEAT S.A. o dekarbonizaci svých výrobních procesů a podporuje realizaci jejího závazku směřovat k trvale udržitelnější mobilitě.

Nová solární instalace SEAT al Sol 2 bude jednou z největších fotovoltaických elektráren v Evropě vybudovaných pro vlastní spotřebu. Nové solární elektrárny nabídnou dodatečný výkon 21 MW a ročně budou vyrábět přibližně 29 GWh čisté elektrické energie. Toto množství elektřiny by postačilo ke kompletnímu nabití 500 000 elektromobilů CUPRA Born. Tato čistá energie doplní certifikovanou zelenou elektřinu, při jejíž výrobě nevznikají žádné emise CO2a kterou odebírají všechny výrobní závody společnosti SEAT S.A. od externích dodavatelů.

„SEAT al Sol 2 podporuje dosažení cíle dekarbonizovat naše výrobní závody a poukazuje na význam obnovitelných zdrojů jako konkurenčního prvku v našem odvětví. Rozšíření projektu solární elektrárny je součástí transformačního procesu společnosti SEAT S.A., který je nejambicióznější v naší historii a směřuje do nové éry elektromobility,“ vysvětlil Markus Haupt, člen představenstva společnosti SEAT S.A. odpovědný za výrobu a logistiku.

10 let elektrárny SEAT al Sol

Nové rozšíření elektrárny SEAT al Sol navazuje na její úspěchy. Původní část elektrárny je aktivní od roku 2013 a souběžně zůstane v provozu. Tato elektrárna, která je složena z celkem 53 000 panelů na střechách výrobních hal a odstavných ploch pro vyrobené automobily ve výrobním areálu Martorell, nabízí výkon 11 MW a vyrábí 17 GWh čisté elektrické energie ročně. Společně s rozšířením SEAT al Sol 2 bude projekt solární elektrárny společnosti SEAT S.A. nabízet celkový výkon 32 MW a vyrábět 46 GWh elektrické energie z obnovitelných zdrojů ročně.

Uvedení nových fotovoltaických elektráren, které byly vyvinuty ve spolupráci s nezávislým španělským obchodníkem s energiemi, společností CONECTA2 ENERGÍA, do provozu je plánováno na rok 2024. SEAT al Sol 2 využije kromě velkých ploch ve třech výše uvedených výrobních závodech také parkoviště pro zaměstnance v okolí areálu Martorell, aby byly solární panely maximálně využity pro udržitelnou výrobu elektrické energie.

Nejambicióznější transformace v historii společnosti SEAT S.A.

Společnost SEAT S.A. v současnosti prochází nejambicióznější transformací ve své historii. Její výrobní závod v Martorellu, který v letošním roce oslavuje své 30. výročí, bude od roku 2025 vyrábět elektromobily CUPRA a Volkswagen. Společnost SEAT S.A. připravila pro realizaci tohoto cíle plán průmyslové, organizační a kulturní transformace, který zrcadlí její neochvějné zaměření na trvalou udržitelnost včetně strategických iniciativ, mezi něž patří využívání systémů vlastní výroby elektrické energie z obnovitelných zdrojů s cílem minimalizovat vliv na životní prostředí.

Program dekarbonizace společnosti SEAT S.A. vytyčuje plán snižování emisí CO2v celém hodnotovém řetězci automobilové výroby a kompletním životním cyklu automobilu, který zahrnuje výrobu, používání a likvidaci vozidla. Cílem společnosti SEAT S.A. je snížit tyto emise o 50 % do roku 2030 oproti roku 2018 jako krok na cestě k uhlíkově neutrálnímu podniku do roku 2050 v souladu s dekarbonizačními cíli koncernu Volkswagen. Hlavními prostředky pro dosažení uvedených cílů jsou elektrifikace automobilů, která umožní snížit uhlíkovou stopu v průběhu jejich používání, nabíjení elektromobilů zelenou elektrickou energií, rozvíjení cirkulárního hospodářství a dekarbonizace fáze výroby.

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA.

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábímodelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. navíc vyrábí vozy Ateca v České republice a CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu. Obchodní jednotka SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu. Součástí společnosti je také SEAT CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně, a CASA SEAT v centru Barcelony.

Cílem společnosti je hrát vedoucí roli v přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group, PowerCo a jejich partneři investují do elektrifikace Španělska v rámci projektu Future: Fast Forward 10 miliard eur.

https://www.seat.com/company/news

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TvBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

www.cupraofficial.com

Porsche Česká republikaje největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace

SEAT / CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]

SEAT Mediacenter