SEAT S.A.

Sven Schuwirth je novým členem představenstva společnosti SEAT S.A.

Zpět na Novinky a události
25. 01. 2024

  • Společnost SEAT S.A. jmenovala Svena Schuwirtha novým členem představenstva odpovědným za prodej a marketing obou značek, SEAT a CUPRA
  • Schuwirth nahradí Kaie Voglera, který se stane předsedou představenstva nově založené společnosti Volkswagen Financial Services Overseas AG

Praha, 25/01/2024. Sven Schuwirth byl s účinností od 1. února 2024 jmenován novým členem představenstva společnosti SEAT S.A. odpovědným za prodej a marketing. Příchod Svena Schuwirtha, jehož přímým nadřízeným bude Wayne Griffiths, do představenstva je dalším krokem v jeho kariéře v rámci společnosti SEAT S.A. Schuwirth nahradí Kaie Voglera, který přebírá odpovědnost za společnost Volkswagen Financial Services Overseas AG.

Sven Schuwirth nastoupil do společnosti SEAT S.A. v červnu 2021 jako vedoucí digitálního obchodu a produktové strategie. Po svém jmenování provozním ředitelem značky CUPRA v březnu 2023 sehrál zásadní roli ve vývoji produktové strategie značky CUPRA a vedl její expanzi na nové trhy včetně Austrálie.

„Na naší transformační cestě v tomto převratném období, jímž automobilový průmysl prochází, bude mít možnost spoléhat se na vizionářské lídry, jakým je Sven Schuwirth, stále zásadnější význam. Sven odváděl v uplynulých dvou letech v naší společnosti skvělou práci a dokonale se začlenil do týmu a kultury naší společnosti. Sdílí naši jasnou vizi budoucnosti obou našich značek, SEAT a CUPRA, a vynakládá maximální úsilí na realizaci vize naší společnosti,“řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značek SEAT a CUPRA.

Mezi hlavní Schuwirthovy výzvy v jeho nové funkci bude patřit spolupráce na transformaci společnosti směrem k elektrifikaci, uvádění připravovaných modelů na trh, včetně modelů CUPRA Tavascan, CUPRA Terramar a CUPRA Raval, a další rozvoj značky SEAT.

Wayne Griffiths odcházejícímu členovi představenstva odpovědnému za prodej a marketing poděkoval: „Rád bych vyjádřil svou vděčnost Kaiovi Voglerovi, jehož osobní příspěvek pomohl v náročném prostředí zdvojnásobit prodeje společnosti a úspěšně etablovat značku CUPRA jako jednu z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě. Práce s Kaiem mě opravdu těšila a osobně mu děkuji za jeho podporu a důvěru během jeho působení ve společnosti SEAT S.A. Jsem přesvědčen o tom, že i ve své budoucí funkci předsedy představenstva společnosti Volkswagen Financial Services Overseas AG bude odvádět skvělou práci.“

Během funkčního období Kaie Voglera se prodeje značky CUPRA více než zdvojnásobily a v roce 2023 značka stanovila nový rekord s 230 700 dodanými vozy. Výsledky v oblasti poprodejních služeb vzrostly o téměř 40 procent a společnost SEAT S.A. dosáhla rekordního podílu na trhu v Evropě.

Kai Vogler se vrací do společnosti Volkswagen Financial Services AG a stane se předsedou představenstva nově založené společnosti Volkswagen Financial Services Overseas AG v rámci reorganizace společností Volkswagen Financial Services AG (VWFS) a Volkswagen Bank GmbH, s jejímž dokončením se počítá v polovině roku 2024. Volkswagen Financial Services Overseas AG bude holdingovou společností pro neevropské obchodní jednotky společnosti Volkswagen Financial Services AG a bude pokrývat dvanáct trhů včetně Číny, Brazílie a Austrálie.

Lídr transformace společnosti SEAT S.A.

Sven Schuwirth těží z bohatých zkušeností nasbíraných za více než 20 let svého působení v automobilovém průmyslu. Většinu své kariéry strávil ve společnosti AUDI AG. V roce 2004 byl jmenován vedoucím vývoje značky a korporátní identity. V roli vedoucího strategie značky nesl do roku 2008 odpovědnost za produkt, portfolio a komunikační strategii.

V letech 2009 až 2016 byl Schuwirth vedoucím vývoje značky a digitalizace. A v roce 2019, po roce ve společnosti BMW AG, se vrátil do společnosti AUDI AG, kde převzal odpovědnost za nově založenou divizi „Značka Audi, digitální obchod a zákaznické zážitky“.

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen Group a prodává vozidla pod značkami SEAT a CUPRA.

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody Barcelona, El Prat de Llobregat a Martorell, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. navíc vyrábí vozy Ateca v České republice a CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu. Obchodní jednotka SEAT MÓ nabízí produkty a řešení pro městskou mobilitu. Součástí společnosti je také SEAT CODE, centrum pro vývoj softwaru se sídlem v Barceloně, a CASA SEAT v centru Barcelony.

Společnost SEAT S.A. hraje vedoucí roli v přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group, PowerCo a jejich partneři investují v rámci projektu Future: Fast Forward 10 miliard eur do elektrifikace Španělska.

https://www.seat.com/company/news

Porsche Česká republikaje největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

Kontakt pro média

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace

SEAT / CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: [email protected]

www.seat.cz

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: [email protected]

SEAT Mediacenter